Arka Gdynia - 6pkt przewagi na 2 kolejki przed końcem i wypadnięcie do baraży po dwóch wtopach (przez mecz bezpośredni). Prowadzenie w baraży do 87 minuty i przegrana 1-2.
Lech Poznań - ofensywa transferowa, zakończona odpadnieciem z pucharów w meczu ze Spartakiem Trnava, 5 miejsce w lidze i spuszczenie do 1 ligi swoich dostawców punktów - Warty.
Pogoń Szczecin - przegrana w finale Pucharu Polski z pierwszoligowcem, prowadzac do 97 minuty i tracąc bramkę w ostatniej akcji doliczonego czasu. 4 miejsce w lidze.
Raków Częstochowa - ofensywa transferowa, wydane grube pieniądze i 7 miejsce w lidze.
Śląsk Wrocław - Lider i ogromna przewaga punktowa po pierwszej rundzie, ostatecznie drugie miejsce i przegrana mistrza bilansem meczów bezposrednich
Warta Poznań - bezpieczni przez większość sezonu, zlecieli na miejsce spadkowe w ostatniej kolejce, spuszczeni z ligi przez Lecha któremu co roku oddawali 6 punktów za darmo.
Wisła Kraków - Po finale PP zdobyli tylko 1 punkt w lidze i z miejsca barazowego spadli na 10