Wpis z mikrobloga

Po 6 godzinach intesnywnej pracy przychodzę do was z małym demo

Udało mi się zrobić:
- Generowanie nowego wykop connect id
- Autoryzacja przez wykop connect
- Pobieranie czarnolisty przez api: użytkownicy, tagi, domeny
- Synchronizacja czarnolisty z bazą danych, insert nowych danych, usunięcie danych które zniknęły
- Endpoit który zwraca wykop connect id (co jakiś czas trzeba wygenerować nowe id)
- Ściąganie danych profilu z wykopu, głównie username
- Statystyki najbardziej czarnolistowanych użytkowników, tagów i domen
- Możliwość śledzenia czarnolisty innego użytkownika
- Skromny frontend który to wszystko wyświetla
- Zwracanie paginowanej blacklisty danego użytkownika

Do zrobienia:
- Postawienie tego na serwerze
- Input z autocomplete który pozwala wyszukać użytkownika i wyświetlić jego blacklistę
- Wrzucenie kodu do publiczenego repo

Piszcie co jeszcze zrobić

#wykop #programowanie #glupiewykopowezabawy #apizilla
apizillaio - Po 6 godzinach intesnywnej pracy przychodzę do was z małym demo

Udało m...

źródło: apizilla-wykop

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • 1
@CherryJerry: Też o tym myślałem, dodam opcję żeby nie upubliczniać swojej czarnolisty innym. Mogę też dodać opcję udostępniania czarnolisty po pozwoleniu. Tak żeby małe grupy mogły się między sobą synchronizować

@tos-1_buratino Z przyzwyczajenia tam wpadł ;)
  • Odpowiedz
@apizillaio: kiedyś na Hejto pisałem, że fajnie by było jakby była jakaś statystyka najbardziej czarnolistowanych tagów i ludzi. Ale mnie zjechali ;p
Tutaj jakieś anonimowe statystyki byłyby fajne, aczkolwiek wykluczyłbym jakiekolwiek zielonki.
  • Odpowiedz
@apizillaio: z zielonkami napisałem Ci dlatego, że bardzo łatwo będzie zafałszować całą statystykę. Ale jak ktoś dobrze do pomarańczki to też może trollować.

Niestety cała taka statystka ma pewną podstawową wadę - ludzi. Tutaj jest tyle wojenek politycznych, że nie zdziwiłbym się gdyby zaczęli wykorzystywać ten projekt do swoich celów.

Za to jako taki swój mały projekt i pokaz umiejętności - jak najbardziej to jest ok :)
  • Odpowiedz