Wpis z mikrobloga

230 + 1 = 231

Tytuł: Co by było, gdyby
Autor: Holly Miller
Gatunek: literatura obyczajowa
Ocena: ★★★★★
ISBN: 9788328724099
Tłumacz: Katarzyna Bieńkowska
Wydawnictwo: Muza
Liczba stron: 480
Powieść obyczajowa, w której można naocznie przekonać się, że niekiedy mała decyzja, może niczym efekt motyla, odmienić całkiem losy. Główna bohaterka podejmuje właśnie życiową decyzję, związaną z wyjazdem do dużego miasta (bądź pozostaniem w mniejszym). Co do samej konstrukcji książki, ciągle widzimy dwa równorzędne światy, jeden z taką decyzją i jej konsekwencjami, a drugi z taką. Początkowo mnie to drażniło, bo co wczytywałam się w fabułę, to nagle cyk, drugie story. Po jakimś jednak czasie przywykłam i nie odpychało mnie to szczególnie. Początkowo też sądziłam że wszystko będzie mocno przewidywalne i przez jakiś czas rzeczywiście moje przewidywania się sprawdzały, ale później jednak kilka rzeczy mnie zaskoczyło. Całe tło do opowiadań to rozważanie nad tym, czy sami wpływamy na swój los, czy jednak los jest nam pisany i wiadomy z góry. To rozważanie niekiedy buduje nas, a niekiedy dołuje. Ostatecznie możemy zrozumieć jak jest, bo autorka podaje nam odpowiedź na tacy. Odpowiedź, która usatysfakcjonuje połowę czytelników, a drugą połowę pewnie wkurzy.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #literaturaobyczajowabookmeter
karolinana - 230 + 1 = 231

Tytuł: Co by było, gdyby
Autor: Holly Miller
Gatunek: lit...

źródło: 1021364-352x500

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@lukiseven chyba nie rozróżniasz określeń opis i recenzja, a ja z pewnością nie aspirowałam do pisania opisu ;)

"Recenzja to wypowiedź krytyczna prezentująca tekst pisany, spektakl teatralny, film, wystawę; zawiera przedstawienie tematu i sposób jego realizacji w danym tekście, prezentuje jego walory i wady w sposób oceniający, subiektywny. Recenzja omawia zagadnienia istotne dla charakteru danego przekazu."
  • Odpowiedz