Wpis z mikrobloga

Taka rzecz jak wymiana WLZ i linii od licznika do rozdzielnicy w mieszkaniu z 1 fazy na 3 fazy.

Licznik jest na klatce schodowej, w szafie. Tam swobodnie można wymienić WLZ z 1F na 3F, wszystko leci luzem. Przewody z tej szafy lecą do mnie najprawdopodobniej w rurce i przy założeniu, że da się wciągnąć dodatkowe druty (bo lecą pojedyncze żyły) to jak to wygląda od strony formalnej?

#elektrotechnika #elektryka
  • 4
  • Odpowiedz
@wshk nikt żadnych drutów wciągać nie będzie, po prostu wymienia się na nowy kabel. Elektrycy z twojej spółdzielni będą wiedzieć czy jest wykonalne zmiana zasilania i zapewne mocy. Składasz do ZE wniosek o określanie warunków przyłączenia do sieci i czekasz aż dostaniesz warunki przyłączenia. Robisz zgodnie w warunkami, zgłaszasz gotowość i tyle z twojej strony.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@sberatel: Co do drutów to chodziło mi o rurkę i najprawdopodobniej brak konieczności prucia ścian.

Jak się do tego ma fakt, iż w mieszkaniu mam instalację dwuprzewodową? Technicznie nie ma to znaczenia ale formalnie nie rzecz biorąc nie będę musiał jej zmieniać?
  • Odpowiedz
@wshk nijak ZE nie interesuje twoja instalacja, tzn interesuje tylko to czy podpiszesz że opowiadasz za stan swojej instalacji technicznej i masz ją wykonaną zgodnie z przepisami.
  • Odpowiedz