Wpis z mikrobloga

To nie jest żadną reklama ( ͡º ͜ʖ͡º) no trochę jest. Pytałem ostatnio o stopery/zatyczki do uszu. Kupiłem Alpine motosafe pro. Za 120 zł dostajemy 2 komplety zatyczek: wersja tour (na trasę xD) oraz race głównie na tor. W praktyce tour jest idealne na miasto, race na trasę ( ͡º ͜ʖ͡º) (chodzi o różny stopień wytłumienia). Tak się składa, że tak gdzie mogę to noszę zatyczki (zakupy, komunikacja miejska, praca, sen). Jeśli komuś po prostu przeszkadza szum wiatru i męczy się na trasie to zatyczki są idealnym wyborem, jeśli (jak ja) za wszelką cenę musi odciąć się od bodźców bo inaczej jazda staje się niebezpieczna to te zatyczki są obowiązkowe!

Wiele osób mi mówili, że oni używają zatyczek za 3 zł że sklepu i są zajebiste. No powiem wam, że różnica jest kolosalna! Naprawdę!

Małe porównanie:

Zwykle zatyczki piankowe lub te do formowania (ja używałem tych 2). Są dobre do spania, na zakupy, ale nie na motocykl. Tłumią wszystko, dosłownie wszystko. Niby spoko, ale jeżdżąc miałem dziwne uczucie, że jestem odcięty od świata. Muza? Słyszałem, ale mega przytłumiona. Rozmowy przez interkom? Słychać, ale w sumie to nie. W sumie spoko na trasę, ale nie na miasto.

Alpine tour (race nie testowałem): aplikowanie jest trochę dziwne, ale jak człowiek się nauczy to siedzą stabilnie w uszach, nic nie uwiera, nie wypada. Działanie? Tutaj nadal jestem w szoku ( ͡º ͜ʖ͡º) muza, rozmowy, wszystko słychać bardzo dobrze, ale wycina dzwięk silnika, wydech (o ile nie masz akcesyjnego bez db killera) szum wiatru zmienia się w taki dziwny szmer, który nie denerwuje. Jazda staje się naprawdę przyjemna bo wycinaja ten cały #!$%@?, a zostawiają muzę w kasku. Do 70-80 km/h jest spoko, powyżej już gorzej dlatego właśnie mam wersję race która ma większy zakres tłumienia. Dla mnie te zatyczki to totalny gamę changer, etui zawsze przy sobie i bez nich się nie ruszam.

Czy wydałbym ponownie 120 zł na nie? Zdecydowanie! Ciężko opisać słowami jak zwiększył się mój komfort jazdy. Jeśli komuś nie przeszkadza szum i bodźce to pewnie zatyczki szału nie zrobią, ale jeżeli ktoś jest naprawdę wrażliwy i za chwilę głowa puchnie to zatyczki naprawdę odmienią jego jazdę! Jeśli ktoś z was się nad nimi zastanawiał to śmiało brać, głowa i słuch wam podziękuję!

#motocykle
zielony_goblin - To nie jest żadną reklama ( ͡º ͜ʖ͡º) no trochę jest. Pytałem ostatni...

źródło: temp_file853353503185992682

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@mpetrumnigrum tak jak u większości, osoba z ADHD osobie z ADHD nierówna. Ja akurat mam wysoką impulsywność i deficyt uwagi. Skrótem bez leków mnie "odkleja", a jednocześnie mam krótki lont, że wystarczy słowo, a się odpalam xD
  • Odpowiedz
tak jak u większości, osoba z ADHD osobie z ADHD nierówna. Ja akurat mam wysoką impulsywność i deficyt uwagi. Skrótem bez leków mnie "odkleja", a jednocześnie mam krótki lont, że wystarczy słowo, a się odpalam xD


@zielony_goblin: czyli nerwus z ciebie. I co tak normalnie jak ci ktoś nadepnie na stopę albo potrąci wózkiem w Biedronce to go bluzgasz i wyzywasz na solówę?
  • Odpowiedz