Wpis z mikrobloga

Pytanko do osób znających się na systemach audio. Wiem już, że teoretycznie nie da się po HDMI wysłać tylko audio. Mam podłączony głośnik po HDMI i Windows wykrywa go jako ekran. Dodatkowo monitor po DisplayPort. Zastosowałem więc ustawienie "powiel te ekrany" (bez tego nie mogę ustawić głośnika jako źródła dźwięku).

Ale teraz pytanie czy karta graficzna i tak przesyła sygnał wideo po HDMI do głośnika? Jeśli tak to czy obciąża to dodatkowo kartę i może spowodować np. gorszą wydajność w grach?

Czy są ewentualnie jakieś lepsze rozwiązania hardware'owe lub software'owe? Teoretycznie da się ten głośnik podłączyć przez USB tylko pytanie jak wpłynie to na jakość dźwięku.

Głośnik to LG SP8YA.

#informatyka #elektronika #audio #audioboners #windows
  • 8
  • Odpowiedz
Mam podłączony głośnik po HDMI i Windows wykrywa go jako ekran.


@vexov: po hdmi mozesz wysylac tylko audio, gdzies jest blad ze glosnik jest wykrywany jako ekran (sterowniki, ustawienia).

Podlacz przez usb, jakosc bedzie taka sama.
  • Odpowiedz
  • 0
@ZaQ_1: no cyfrowe inne jest właśnie USB. Jest też optyczne ale nie mam optycznego wyjścia w kompie, musiałbym się zaopatrzyć w jakąś zewnętrzną kartę dźwiękową. No i z tego co widzę to optyczne ma gorszą jakość.
  • Odpowiedz