Wpis z mikrobloga

będę jechał przez Szwecję rowerem i mam parę pytań. Jak Szwecja stoi z płatnościami kartą, zapłacę wszędzie czy gotówka króluje? Jak jest z godzinami otwarcia/zamknięcia sklepów, są jakieś pewniaki które są długo czynne? Coś pokroju naszej Żabki, jest wszędzie i długo otwarta. Jakie jedzenie tam jest dobre? Jak u nich z angielskim i chęcią porozumienia się z obcymi?

#szwecja
  • 3
  • Odpowiedz
@mapache: gotówką to prędzej już nigdzie nie zapłacisz ( ͡° ͜ʖ ͡°), duże markety bywają 7-23, 8-20 to standard, czynne każdego dnia. Angielskim mówią wszyscy. Jedzenie to okrojona kuchnia polska (zara przyjdą striggerowani ludzie xD), bez pikli, za to z dużą ilością keczupu i mleka, i wiele typowych dań przestało być modnych. Za to knajpe z pizzą znajdziesz w każdej małej miejscowości
  • Odpowiedz
  • 0
@ortopliss: czyli mówisz że gotówki nie brać w ogóle? zauważyłem też ze na google maps wiele sklepów nie jest oznaczonych w małych miastach ale są w mapach Appla. jakiś protip na szukanie sklepów w małych miastach?
  • Odpowiedz
@mapache: hmmm, dobre pytanie, nie mam pojęcia, nie spotkałem się z nieoznaczonym sklepem. Jak będziesz w małym mieście to niezależne sklepy typu convenience store często nazywają się "Livs", np. "Ahmeds Livs" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z największych sieci masz Ica, Coop, Willys, Tempo, Hemköp, często są małe ich wersje w miasteczkach.
  • Odpowiedz