Wpis z mikrobloga

Cześć. Szukam gry komputerowej z którą miałem styczność jako dzieciak, i nijak nie mogę sobie przypomnieć jak ją odnaleźć. Była to gra samochodowa w wersji demo, osadzona na jakimś dość ciemnym torze wyścigowym - klimat toru bardzo podobny do tego z gry Motorhead., Dostępne auto bardzo przypominało z tyłu Audi 80 B3 Coupe, oczywiście nie licencjonowane. Gra była na płycie dołączonej do jakiegoś tandetnego magazynu - były tam między innymi demówki Grim Fandango, Tank Racer, czyli musiał to być około 98-99 rok. Sama gra nic mocno szczególnego, ale po dziś dzień jestem ciekaw co to takiego było i chciałbym wrócić wspomnieniami do dzieciństwa. :) #szukamgry #staregry
  • 17
  • Odpowiedz
  • 1
@Bondo wtedy nie było zbyt wielu polskich gazet z grami ale w necie są kompletne skany/okładki to łatwo znajdziesz po grim fandango
  • Odpowiedz
  • 1
@Pethaf: ta gazeta to był jakiś fajans, okładka po polsku, a w środku płyta CD z opisami po niemiecku, cała zielona. Do dziś nie wiem co to było. :) EDIT - znalazłem trop w necie, na płycie był nadruk "PC-ACTION"
  • Odpowiedz
Audi 80 B3 Coupe


@Bondo: nie było takiego samochodu ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Błędnie jest oznaczane. Generalnie to było Audi B3 Coupe. Jeszcze było mówione jako 90 coupe co też nie do końca było prawdą ale już bliższą bo przód był od 90tki.
  • Odpowiedz
  • 0
@Strigiformesman: no własnie na pewno nie był to Colin. :) Zapewne pokręciłem coś, bo tam było kilka płyt - na jednej z nich na pewno było Grim Fandango. Gdzie to znalazłeś!? Szukałem zdjęć tych płyt i za wiele w necie tego nie ma.
  • Odpowiedz
@Bondo: Może to było demo Powerslide? W tamtych czasach zaczynała się moja przygoda z kompem i pamiętam, że z bratem na splitscreenie w demo właśnie powerslide'a naparzaliśmy nonstop. Świetna gra ze świetną, jak na tamte czasy fizyką jazdy. Mało znana, ale zawsze miło ją wspominam.
  • Odpowiedz
  • 2
Znalazłem! Było na płycie z 07/98 roku. Gra nazywa się Super Touring Cars niejakiego wydawnictwa Elite. W sumie typowy no-name crap, ale fizyka jazdy całkiem niezła, o wiele lepsza niż ówczesne NFS. No i pamięć trochę mnie zawiodła, byłem święcie przekonany, że ten domyślny wóz to Audi B3, a tymczasem to jest Celica z drugiej połowy lat 90... :)
Bondo - Znalazłem! Było na płycie z 07/98 roku. Gra nazywa się Super Touring Cars nie...

źródło: obraz_2024-05-28_184033134

Pobierz
  • Odpowiedz