Wpis z mikrobloga

@Rustyyyy: Od siebie dodam, że największym problemem Linuxa jest... jego społeczność. Nerdy nie rozumieją, czego oczekuje (i potrzebuje) przeciętny człowiek. A każda krytyka spotyka się z odpowiedzią typu "ah tak? to sam to zakoduj / zgłoś feature request" ¯\(ツ)/¯ No fajnie, ale ja bym teraz chciał usiąść i obejrzeć film na moim TV z HDR. Nie za 10 lat, gdy nerdy łaskawie dogadają się który standard im pasuje.
  • Odpowiedz
  • 0
@L3gion: Ja nie jestem jakimś zaawansowanym użytkownikiem, w zasadzie jestem początkującym.
Przejechałem się na tym że sporo osób polecało Fedore jako coś co odrazu działa.
To nie do końca prawda, ale po doinstalowaniu brakujących rzeczy faktycznie można się skupić na zaletach.
  • Odpowiedz
  • 0
@fervi Linux jest darmowy, ale kasę w jego rozwoj laduja takie big tech'i jak Intel, AMD, IBM... ;)

I Linuksa bardziej można porównywać z macOS (oba systemy wywodzą się z Unixa) niż z Windowsem
  • Odpowiedz
@Evilus: Tylko czy te firmy realnie ładują? Bardziej to widzę jako zatrudnianie części programistów i to do najbardziej coreowych rzeczy. Wiele projektów jednak nic nie dostaje. Sam wiele tego typu projektów dofinansowywałem i gadałem i jest to dramat.

Dlatego uważam, że np. ChatGPT (czy ogólnie modele GPT) to najlepsze co może spotkać Linuksa. Gdzie kod będzie pisać AI, może nie jakiś rozbudowany, ale jednak. Sam się bawię w tworzenie kodu czymś
  • Odpowiedz