Wpis z mikrobloga

Pytanie do was. Tworzę hobbistycznie stronę gdzie odpowiedni algorytm układa dodane adresy w optymalny sposób aby uzyskać najkrótszą trasę przejazdu. Chciałbym coś takiego wypuścić za darmo, myślicie, że się przyjmie?

#hobby #www #praca
xygzzzz - Pytanie do was. Tworzę hobbistycznie stronę gdzie odpowiedni algorytm układ...

źródło: 1000025948

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
@xygzzzz: no mnie by się przydało, duzo po kraju jeżdżę, a ustawianie w google maps mnie #!$%@?. Fajnie było by to wyklikac na stronie, i wysłać do map Google.
  • Odpowiedz
  • 0
@AltCtrlSpace: notrpad++, piszę w wolnych chwilach. Korzystam z Leaflet do wyświetlania mapy, OSRM do obliczania odległości między dodanymi adresami po drogach, następnie wykonuje algorytm Nearest Neighbor (najbliższego sąsiada) który wykonuje się 2 razy i raz zaczyna od wybranego adresu początkowego do wybranego adresu końcowego oraz od wybranego adresu końcowego do wybranego adresu początkowego. I w zależności która trasa wyszła krótsza wyświetla wynik optymalizacji adresów. Java Script i html.
  • Odpowiedz
  • 0
@AltCtrlSpace: myślę, że tak aczkolwiek na razie skupiam się optymalizacji trasy adresów dla samochodów. Sprawdzam różne algorytmy, szybkość działania itp. W najbliższym czasie chcę skupić się na tym. Wygląd aktualnie schodzi na dalszy plan
  • Odpowiedz
@xygzzzz: fajne, ciekawe czy takie narzędzie mogłoby być użyteczne dla kurierów, gdyby mogli w jakiś sposób otrzymać listę odbieranych przez siebie paczek wraz z adresami (o ile już nie korzystają z takich narzędzi)
  • Odpowiedz
  • 0
@AltCtrlSpace: aktualnie, nie udostępniam. Chcę go jeszcze dopracować tak aby był w miarę ogarnięty. Muszę dodać dzielenie większej ilości adresów dla Google Maps gdyż z tego co pamiętam to można dodać max 20 punktów pośrednich.
  • Odpowiedz
@xygzzzz: Ostatnio szukalem i z tego co widzialem nie tylko ja, mozliwosci utworzenia optymalnej trasy z miejsc zapisanych na listach.

google maps -> listy -> zapisane
  • Odpowiedz