Wpis z mikrobloga

Natrafiłem kiedyś na taką publikacje i być może nie pamiętam wystarczająco jej treści, a też z racji bycia prostym człowiekiem mogę zadawać bardzo irracjonalne pytania, niemniej:

- Czym jest nadświetlny obserwator mający doświadczyć trzech wymiarów czasu i jednego wymiaru przestrzennego po przekroczeniu bariery prędkości światła?

- Czy przekroczenie jej nie wiąże się z brakiem posiadania masy, a tym samym ze staniem się "niczym"? W jaki sposób taki obserwator mógłby zdać relację o tym co doświadczył po przekroczeniu prędkości światła?

Proszę o poprawienie mnie i zanegowanie moich błędów logicznych, bo zakładam ich pojawienie się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy nadświetlny obserwator może istnieć w praktyce równie co w teorii?

  • Tak 15.2% (5)
  • Tak, o tyle o ile nie jest to żywy organizm 21.2% (7)
  • Nie wiem 24.2% (8)
  • Nie, jest to fizycznie wykluczone 24.2% (8)
  • Nie 15.2% (5)

Oddanych głosów: 33

  • 9
  • Odpowiedz
@AutorBezWeny: Nadświetlny obserwator, czyli hipotetyczna istota lub obiekt poruszający się szybciej niż prędkość światła w próżni, to koncepcja teoretyczna, która wywołuje wiele pytań i spekulacji w ramach fizyki teoretycznej, jednakże istnieją poważne przeszkody, które sugerują, że taki byt nie może istnieć w praktyce.

Powody teoretyczne:
Relatywistyka Szczególna Einsteina: Zgodnie z teorią względności szczególnej Alberta Einsteina, prędkość światła w próżni (około 299,792,458 metrów na sekundę) jest maksymalną prędkością, z jaką może poruszać
  • Odpowiedz
  • 0
@bb89: Widać to gołym okiem, ale wklejenie tego tutaj ułatwia zrozumienie tematu, o który zapytałem, więc jest to trafna odpowiedź odnosząca się do moich rozważań na temat pracy naszych naukowców ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz