Wpis z mikrobloga

Hej, mam problem. Postanowiłem wymienić spłuczkę w domu mamy. Myślałem, że to nic trudnego, ale jednak. Jak coś, to nigdy tego nie robiłem.

Zmagam się z kilkoma problemami. Jeden to: Sedes jest za blisko ściany i kolanko dołączone do zestawu nie chciało wejść, uporałem się z tym tak, że obciąłem 1/3 z jednej strony, chyba się uda.

Poległem niestety na zamontowaniu uszczelki xD Za nic nie wiem jak to zrobić, by woda nie przeciekała. Dlatego zadam tu wszystkie, nawet głupie pytania. Mam dołączoną uszczelkę, z jednej strony jest węższa, z drugiej szersza, z jednej strony jest prążkowana, z drugiej gładka.

Jak poprawnie ją zamontować? Rozumiem, że węższa część do góry, prążkowana ma przylegać do rury (?) to wydawało mi się logiczne. Czy ona w ogóle idzie z tej strony i tak to powinno wyglądać jak na zdjęciu? Czy powinna wejść cała? (nie umiem tego zrobić, już bolą mnie palce i sobie dałem spokój). Zawsze jest choć jeden punkt, gdzie coś przecieka. Czy w ogóle ją się wsadza to to miejsce?

Zdjęcie prezentuje górę kolanka, która łączy się ze spłuczką.

#hydraulika #niebieskiepaski #pytaniedoeksperta
Neobychno - Hej, mam problem. Postanowiłem wymienić spłuczkę w domu mamy. Myślałem, ż...

źródło: IMG_20240522_172243543

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@marek22: Dobra, faktycznie. Założyłem ja na rurę tylko od wewnatrz, jak zacząłem dokręcać to ustrojstwo, to szło ciężko, pewnie przez to, że dopychało uszczelke, teraz ta siediz na swoim miejscu i nic nie przecieka. Więc prawdopodobnie tak to powinno być. W sumie co ja sobie myślałem, wkładając ją od zewnatrz to ja nie wiem xD Dzięki wielkie
  • Odpowiedz