Wpis z mikrobloga

Hej
Posiadam Suzuki Bandit GSF 400 1992r.
Oryginalny tłumik jest założony a chciałbym chyba go zmienić na coś bardziej głośniej brzmiącego.
Myślałem nad

https://www.m4tuning.com/en/suzuki-gsf-bandit-400/228464-gpr-suzuki-gsf-400-bandit-1991-97-s76fune.html

https://youtu.be/RIrj7_rN3jk

lub

https://dominator.pl/pl/p/Suzuki-GSF-BANDIT-400-1991-1995-wydech-tlumik-GP1-dB-killer-medium/1773

Zaczynam dopiero przygodę z większymi motocyklami.
Jeździć z dbkillerem czy usunąć to od razu? Jak to wygląda ogólnie z przeglądem gdy miałbym taka końcówkę założona?

#motocykle #suzuki #bandit
  • 17
  • Odpowiedz
@Cinek93: Jak skrócisz wydechy na głośniejsze albo usuniesz db killery… to od razu szukaj jakiegoś dobrego kasku z jak największym wygłuszeniem albo inwestuj w stopery. Ja właśnie wsadziłem db killery i chyba zmienię wydechy na cichsze. Pamiętaj, że ludzie będą cię słyszeć przez chwilę, a ty będziesz słyszał to cały czas. Więc albo głośne wydechy i stopery, albo ciche wydechy i brak stoperów.
  • Odpowiedz
chciałbym chyba go zmienić na coś bardziej głośniej brzmiącego.


@Cinek93:
Jedno pytanie: po ch*j? Ludzie nie będą się odwracać z podziwu tylko, żeby zobaczyć co to za brainlet jedzie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@FACTIS to dla mojej przyjemności a nie kogoś. Po prostu pytam normalnie jak to wygląda i czy jest sens ładować coś sportowego. Ten gpr furore czy dominator gp1 wygląda lepiej niż oryginał jak dla mnie.
Na oryginalnym tłumiku chodzi fajnie cicho dopiero powyżej 10 000 rpm się rozkręca. :)
  • Odpowiedz
@Cinek93: Kupiłem Fz6 z dominatorem i moim zdaniem to jest za głośne. Szczerze mówiąc wolałbym serię, ale zastanawiam się ile prawdy jest w tym, że poprawia to moje bezpieczeństwo i kierowcy faktycznie mnie słyszą. Gdyby nie ten konkretny aspekt to byłbym raczej zdania, że cichy wydech to zaleta, a nie wada.
  • Odpowiedz
@Cinek93 pakuj domi. Do ruch starych moto to tylko domi bo chociaż wygląda nornaln, a nie brzmi źle. Nie zakładaj żadnego acrapa czy innego szajsu bo wygląda to komicznie. Nie ten motocykl na coś takiego
  • Odpowiedz
@Cinek93 jeszcze rozumiem wzrost mocy czy coś
Ale tłumik dla większego hałasu? Zlituj się nad innymi. Nie każdy chce słuchać pierdzenia. A Ty albo i tak sobie wygluszysz stoperami, albo uszkodzisz słuch
  • Odpowiedz
zastanawiam się ile prawdy jest w tym, że poprawia to moje bezpieczeństwo i kierowcy faktycznie mnie słyszą


@heheszkitroche: tyle prawdy co kura nasika. To jest tylko próba znalezienia praktycznego uzasadnienia durnej fanaberii. Jeśli jeździsz również samochodem to powinieneś to wiedzieć.

Wydech może mieć fajny, rasowy dźwięk a nie musi być przy tym bardzo głośny. Za przykład - fabryczny wydech hondy CRF africa twin. Nie wszystkie motocykle brzmią tak dobrze fabrycznie
  • Odpowiedz
Kupiłem Fz6 z dominatorem i moim zdaniem to jest za głośne. Szczerze mówiąc wolałbym serię, ale zastanawiam się ile prawdy jest w tym, że poprawia to moje bezpieczeństwo i kierowcy faktycznie mnie słyszą. Gdyby nie ten konkretny aspekt to byłbym raczej zdania, że cichy wydech to zaleta, a nie wada.


@heheszkitroche: tylko głąby z fizyki twierdzą że poprawia to bezpieczeństwo. Zobacz sobie jak się fale ukierunkowane w jedną stronę rozchodzą.
  • Odpowiedz
  • 1
@zielony_goblin: @heheszkitroche @mieszanamieszana do wyboru jest 5 modeli tłumika dominator.
https://dominator.pl/pl/c/GSF-400-BANDIT-GK75B-1991-1995/603

Różnią się wyglądem głownie? Im krótszy to jest głośniejszy więc w sumie nie wiem który najlepiej wybrać. Model gp1 jest najkrótszy i trochę komicznie to wygląda.
W sumie ten oryginalny nie wygląda źle i chyba taka długość najbardziej pasuje do tego motocykla ale to kwestia gustu.
Cinek93 - @zielony_goblin: @heheszkitroche @mieszanamieszana do wyboru jest 5 modeli ...

źródło: IMG_20240520_125441

Pobierz
  • Odpowiedz
@Cinek93 nie wiem dlaczego, al no właśnie domi ma sporo takich pod te stare modele. Sam jeżdżę er-5 i jakby nie to, że za sezon max 2 będę się jej pozbywał to bym pakował domi bo fajnie rasowo brzmi, a jednocześnie wygląda dobrze :D
  • Odpowiedz