Wpis z mikrobloga

Nie będę Mireczków prosić o zrzutkę na zbiórce - tylko zachęcać.

Od paru lat obserwuję, jakie ciekawe akcje umiecie wykonać z dobroci serca. Sam rzadko coś zrobię, najwyżej rzucę pare groszy na zbiórkę - nie ukrywam, jestem dość materialny, skąpy, a energie wolę przeznaczać na polepszanie swojej sytuacji życiowej.

Ale dziś trafiłem na zrzutkę starej znajomej, Kasi, która jest wręcz moim przeciwieństwem - większość życia poświęcona na pomoc innym - akcje w wolontariatach, zbiórki na pomoc dla ludzi i zwierząt, wielogodzinna pomoc ukraińskiej społeczności przy wybuchu wojny, po pierwszym kierunku studiów pójście na kolejny kierunek - ratownictwo medyczne (łącząc dorywczą pracę i dalszą pomoc), i pewnie wiele innych akcji o których nie mam pojęcia.

Także tych, którzy tak jak ja, za mało zerkamy na znacznie biedniejszych od siebie, gorąco zachęcam do wsparcia tych, którzy nad wyraz pomagają potrzebującym, aby umożliwić im dalszą pomoc - aby zachować średnią udzielanej pomocy.

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/ttuzrt

PS: często widzę pewne rady, jak bardziej uwiarygodnić daną zbiórkę. Jak macie i tutaj taką radę, to z chęcią ją przekażę Kasi, aby uzupełniła potrzebne informacje i/lub wykonała inne poprawki.

#zbiorka
  • Odpowiedz