Wpis z mikrobloga

Cześć, mam gołe betonowe schody, zaimpregnowane. Myślę o nakładkach drewnianych (jesion) na stopnice. Podstopnice raczej w innym zakresie, głównie ze względu na cenę no i dodatkowo zbyt "babciny" wygląd. Co sądzicie o takiej kolejności?
-- zrobić stopnice,
-- podstopnice wkleić MDF (zostawić na krzyżyki przerwę dylatacyjną, żeby jak będzie się chodziło nie spękało i dać tam akryl),
-- pomalować MDF
Ze względów technologicznych jest tu jakieś mocne "ale panu ktoś spierdzielił"? MDF na beton jak sobie wkleje będzie ok, czy coś gdzieś mocno będzie piło wilgoć itd?
#budujzwykopem #remontujzwykopem
bachus - Cześć, mam gołe betonowe schody, zaimpregnowane. Myślę o nakładkach drewnian...

źródło: schody

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@bachus: a skąd pomysł na to? Rozwiązanie wydaje mi się nietrwałe. MDF będzie chłonął wilgoć - ale chyba nie przewidujesz tu niewiadomo jakiej wilgoci - to drzwi do piwnicy czy w domu z parteru na piętro?
  • Odpowiedz
  • 0
@Evert: schody na piętro, na piętrze podłogi drewniane. Nie wiem właśnie jak to zrobić - całość w drewnie? Bo trochę cena mnie zabije z podstopnicami. Mówisz, że MDF będzie ostro chłonąć wilgoć?
  • Odpowiedz
@bachus: ale ile ty tej wilgoci masz w mieszkaniu, meble też masz z MDF - tylko jak będą krawędzie zasilikonowane czy jakoś inaczej ogarnięte to będzie trwać ileś lat, nie wiedziałem, że można robić stopnice czy podstopnice z MDF. Nie boisz się, że będą śliskie? A odchodząc od materiału to wydaje mi się, że szybko będą odchodzić od betonu jeżeli będą przyklejone tylko stopnice
  • Odpowiedz
  • 0
@Evert: śliskie? Czemu śliskie? Co do wilgoci - najwygodniej by mi było zrobić z płyty GK. Ot, przykleić, pomalować i zapomnieć. Mówię cały czas o podstopnicach, stopnie z jesionu.
  • Odpowiedz
najwygodniej by mi było zrobić z płyty GK. Ot, przykleić, pomalować i zapomnieć


@bachus: niezłe rozwiązanie tylko że zazwyczaj są całe pokopane od butów chyba że nie chodzisz w butach na piętro to nawet wyglądają moim zdaniem lepiej niż z podstopnicami
  • Odpowiedz
@bachus: podstopnica na stopień, potem znów stopień i na niego podstopnica, zrob stopnie z drewna, podstopnie możesz z panela podlogowego, aby zaoszczędzić pogrub tylko czoło stopnia reszta cieńsza, podstopień tnij od góry aby stopień nad podstopnicami zamaskował cięcie (schowa się za pogrubioną częścią)
  • Odpowiedz