Wpis z mikrobloga

Jakie dzielnice polecacie do kupna domu w Katowicach ale i miejscowościach niedaleko (Siemianowice, Czeladź, Sosnowiec, Będzin) ? Katowice znam i interesuje mnie Brynów, bo nie chcę z tych południowych dzielnic. Zależy mi na tym, żeby blisko były jakieś dobre szkoły, przedszkola itp, coś dla młodych rodzin.
#katowice
  • 12
  • Odpowiedz
Na Giszowcu jest fajnie, szkoły i przedszkola są OK, dużo terenów zielonych. Dzielnica emerytowanych hajerów i młodych małżeństw.
  • Odpowiedz
@Ritatata: zależy jakim dysponujesz budżetem, bo jeśli bez limitu to Brynów - kupisz tu fajny dom w okolicach 2-2,5mln. Jeśli budżet mniejszy pozostaje południe lub nawet Mikołów. Podlesie czy Bażantów wiąże się ze sporymi korkami i czasami szybciej dojedziesz do Orzesza niż do domu w tych dzielnicach. Rekompensuje to jednak cena, bo już w okolicach 1-1,5mln będą bardzo atrakcyjne nieruchomości. Także Brynów jak dla mnie top 1. Reszta to już kwestia
  • Odpowiedz
  • 0
@MrPr0h: Właśnie Brynów jest jak dla mnie świetnie położony, jednak ceny typu 2.5mln to stwierdzam, że trochę za dużo na ten moment. Najlepiej max 1.5mln. Widziałam sporo ofert i zawsze to były jakieś stare domy, a ja bym chciała powyżej roku 2000. Myślałam też nad Siemianowicami moze jest jakieś osiedle domków położone w miarę blisko Katowic. Zastanawia mnie też Czeladź, wydaje mi się, to takie miasto gdzie dużo młodych osób się
  • Odpowiedz
@Ritatata w tym budżecie możesz celować w nowe zarówno w Czeladź/Siemce jak i południe Katowic czyli np. Mikołów. Pytanie gdzie chcesz mieć blisko i po co :) Ja swego czasu miałem podobny dylemat i pojeździłem po prostu autem i rowerem po tych okolicach i wybrałem tam gdzie mi pasowała okolica i dojazd do moich ulubionych miejsc.
  • Odpowiedz
  • 0
@MrPr0h: Mam podobny plan, myślałam jednak że pojawią się jakieś propozycje dzielnic, czy nawet konkretnych osiedli domków, aby sobie zawęzić. Właśnie nie interesuje mnie południe, a więc Mikołów również odpada, pojeżdżę po Brynowie i Czeladzi i tych regionach.
  • Odpowiedz