Wpis z mikrobloga

Czy ktoś poleca jakieś okulary do pracy przy kompie? Blokujące niebieskie światło? Czy one muszą mieć pomarańczowe szkła...? Ew, jak gdzieś widzieliście jakąś dyskusję to chętnie przygarnę linka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#okulary #komputery #zdrowie
  • 14
  • Odpowiedz
@czemuztak: xD
Ciekawie musi wyglądać takie biuro 30 pracowników przy komputerach i każdy w okularach jak pilarz( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@czemuztak: Do samej pracy niekoniecznie, ale jeśli masz problem ze snem i dużo siedzisz wieczorem przed monitorem, mogą pomagać. Takie okulary rzeczywiście istotnie ograniczają światło.

@10129:

There is no scientific evidence that the light coming from computer screens is damaging to the eyes. Because of this, the Academy does not recommend any special eye wear for computer use.


Tu mowa o tym czy pomagają chronić wzrok. Niebieskie światło zaburza nasz
  • Odpowiedz
@czemuztak: polecam normalne rozwiązania dostępne u optyka. Np. szkła Blue Sapphire, które nie wprowadzają żółtej dominanty, a w dodatku mają bardzo małe odbicie resztkowe i wspaniale się czyszczą. Koszt ok. 840 zł przy standardowych grubościach, do tego oprawka. Jak coś to zapraszam do Oneoptic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@czemuztak: warto wybrać się do optometrysty. Bo jeśli masz astygmatyzm to i tak oczy będą się męczyć, szczególnie przy komputerze. Nawet mały astygmatyzm warto skorygować. Ja miałem tak, że na koniec dnia to aż bolały mnie oczy od patrzenia w monitor. Od czasu kiedy mam odpowiednie okulary, nie mam żadnych problemów tego typu.

A zasada 20/20/20 powinna być stosowana przez każdego, chodzi o to żebyś się nie zafiksował na bliskiej odległości,
  • Odpowiedz
  • 0
@fotograf_warszawiak: ajjjjjj, wiem, że 20 feet, ale myślę sobie: napiszę 20 metrów, będzie lepiej wyglądać, a nie jakieś 6 :D Z oczami mam CHYBA wszystko w porządku, ale w sumie badania miałem jakieś 4 lata temu, a jednak już po 30tce. To może jednak zmotywowałeś mnie i przejdę się. Różowa marzy żebym nosił okulary, nawet zerówki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@czemuztak: jeśli bazujesz tylko na badaniach do pracy, to okulista zwykle tylko sprawdza czy widzisz, nie bada dokładnie astygmatyzmu, a to spory problem w cyfrowym świecie (literki się rozmazują, punkty światła się rozciągają itd.). Nawet jak Ci wyjdzie jakieś 0,5 to warto korygować żeby zmniejszyć zmęczenie.
  • Odpowiedz