Wpis z mikrobloga

Zapraszam na krótki komentarz o tym co w Eurowizji słychać. "Krótki", khe khe ( ͡º ͜ʖ͡º)

Mam nadzieję, że czytało się dobrze ()

Oglądając pierwsze próby można powiedzieć, że wygra ktoś z następującego grona: Szwajcaria, Włochy Ukraina.

Jeszcze tydzień temu powiedziałbym, że Szwajcaria, ale patrząc na ich próby to stagingiem aż tak nie zachwycają, mógł być lepszy.

Podobnie Holandia, już mogli zostać przy tym pomyśle:
https://youtu.be/T3EgX7A3ThE?si=VrYBa_LvuX-ZD8wW
Może nie oddawałby aż tak klimatu teledysku, ale przynajmniej by się wyróżnił na tle reszty piosenek prostą, przyjemną dla oka estetyką. Ale zobaczymy co zaprezentują na żywo, liczę na dynamit.
(tak, wiem, kontakt z publicznością by nie przeszedł)

Włochy, Ukraina, co tu dużo pisać..
Bardzo dobre piosenki, z bardzo dobrym stagingiem i wykonaniem na żywo. Być może się dublują? Przez co żadna nie wygra?
Ciężko powiedzieć, myślę, że Włochy będą wysoko u jury, być może top3, gdzie Ukraina może liczyć na max top5. W głosowaniu tele raczej będą podobnie wysoko top5.

Chorwacja, nie rozumiem hypu na tę piosenkę. Nie zrozumcie mnie źle, jest to ciekawa pozycja, swojska, zabawna, ale pod względem kunsztu to lata świetlne za Loreen. Ba, nawet obecnie nie zakwalifikowałbym jej w top5 piosenek tegorocznego konkursu.
Myślę, że zostanie zweryfikowana w wielkim finale przez jury, gdzie zajmie jakieś miejsce między 5-10.
W głosowaniu widzów też może nie wygrać, największy hype na nią widzę wśród fanów Eurowizji.

Konkluzja, kluczowy w finale będzie voting jury. Już tłumaczę dlaczego. Wśród widzów głosy się rozbiją na Chorwację, Szwajcarię, Ukrainę, Włochy, Holandię. Jury za to docenią wysoko Szwajcarię, Włochy, Francję i Ukrainę, to ta czwórka dostanie najwięcej 12, 10, 8, 7, gdzie u widzów będzie większy rozstrzał punktowy i raczej żaden kraj nie wypracuje regularności na poziomie średniej punktowej 9.25

...

Jutro, albo przez weekend spróbuję zrobić dalczą część wpisu.

- Honorably mentions: Estonia, Wielka Brytania

- Dalsza analiza


#eurowizja #muzyka
Tratak - Zapraszam na krótki komentarz o tym co w Eurowizji słychać. "Krótki", khe kh...

źródło: temp_file3471777362695099737

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz