Wpis z mikrobloga

Oglądam ten mecz Igi z Keys i jakoś nie czuję żadnych emocji. Męczy mnie trochę oglądanie tego i ciągle mi po głowie chodzi taka myśl żeby już to kończyła, bo nudne to jakieś. Też tak macie? #tenis
  • 12
  • Odpowiedz
@2-aminopirydyna: Dokładnie. Igor nie potrafi grać techniczne i widowisko. Typowe ładowanie na siłę.
Ona dostała kiedykolwiek nagrodę za najlepsze zagranie?
Edit:
Doczytałem. Dostała w 2022 za Miami chyba. W sumie zdziwiłem się. Chociaż nie, bo to było jeszcze przed tym zanim Wiktorowski zdążył ja popsuć
  • Odpowiedz
@2-aminopirydyna Wiktorowski chyba musiał mieć już dość Radwańskiej że Igorowi zabronił grać drop shoty, myślę że nawet jakby je grała nawet średniej jakości czy slajsy to by i tak była liderką rankingu, a tak gdy w meczu nie idzie to nie ma pomysłu bo nie ma jak zmienić swojej gry.
  • Odpowiedz
@2-aminopirydyna: Teraz wiktorowski eksperymentuje z chwytem kontynentalnym. W sumie dobrze, bo jak dobiegała do siatki i zmieniała chwyt rakiety to amatorsko to wyglądało. Niestety, ale tenis techniczny to już dawno poszedł w odstawkę, młodzi uczeni są walić z całej siły za linii końcowej i tyle.

@kale_sony: nawet dwa razy miała zagranie roku. O ironio w 2019 za skróta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@2-aminopirydyna: Wiktorowski zmienia chwyt rakiety, wprowadził modyfikacje na przestrzeni dwóch ostatnich miesięcy. Biegnąc do siatki ma nadal ten kontynentalny chwyt. Wcześniej Iga czasami zmieniała czasami nie, czasami chyba sama nie wiedziała co ma robić.. Ogólnie to taka Szarapowa całe życie grała drajw wolelej kiedy tylko było to możliwe, wszystko to kwestia skuteczności.

(mam wrażenie, że Wiktorowski w ostatnich dwóch miesiącach więcej zmienia, niż w ostatnich dwóch latach współpracy)
  • Odpowiedz
wprowadził modyfikacje na przestrzeni dwóch ostatnich miesięcy. Biegnąc do siatki ma nadal ten kontynentalny chwyt. Wcześniej Iga czasami zmieniała czasami nie, czasami chyba sama nie wiedziała co ma robić..


@Madziol127: matko boska i one w szlemach zarabiają tyle co mężczyźni XD. Dzięki za info swoją drogą, bo to bardzo ciekawe rzeczy
  • Odpowiedz
@2-aminopirydyna: Niestety, ale juniorski tenis aktualnie rodzi takich graczy. To błąd systemu szkolenia. Jednak warto dodać, że to też z powodu np. coraz wolniejszych kortów. Kiedyś grali na dywanie to musieli grać przy siatce TOP, kiedyś korty Wimbledonu były szybsze, kiedyś nie do pomyślenia, aby takie długie wymiany były na trawie były. Twarde korty też wolniejsze...

Mi jako widza nudzie wieczne przebijanie, no ale taka jest tendencja w tenise...
  • Odpowiedz
@Madziol127: Spokojnie, piłki też coraz wolniejsze robią jakby tego było mało ( ͡° ʖ̯ ͡°). Takie sklepowe też są coraz wolniejsze i mniej trwałe, podczas grania zimą pod balonem to praktycznie każde piłki wystarczają maksymalnie na seta a potem nie da się tym winnera uderzyć, a przy serwisie to po prostu czujesz, że ta piłka powinna lecieć szybciej, komedia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz