Wpis z mikrobloga

#amiga czołem Mirki...
ostatnio w czeluściach strychu odnalazłem taki oto artefakt... ile to może być warte?
komputer jak i zasilacz ma nienaruszone plomby gwarancyjne, a obudowa może nie jest biała jak śnieg, ale pożółkła też nie jest (jest w kolorze myszki), kąkuter działa :)
robcioZS - #amiga czołem Mirki...
ostatnio w czeluściach strychu odnalazłem taki oto ...

źródło: IMG_20240502_130705

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@robcioZS: @WykopX właśnie zastanawia mnie czemu nie ma to żadnej wartości? Sam mam taki, totalnie nieużywany. Wystawiłem ostatnio na OLX i innym allegro lokalnie i nikt nawet czekolady nie zaproponował. Wydaje się że artefakt przeszłość, niby wartość ma, a jednak nie ma żadnej, zwykły elektrośmieć.
  • Odpowiedz
@robcioZS Miałem ją sobie Amigę 1200 z dodatkami W pełni sprawna, masa gier i oprogramowania na dyskietkach i na CD. Do tego kilka książek w tematyce Amiga/Commodore.

Któryś CZŁONEK mojej rodziny chyba komuś to wszystko sprzedał pod moją, ponad roczna nieobecność w domu.
Nikt się nie przyznaje a sprzętu nie ma (,)
  • Odpowiedz
@Login_login: nie ma wartości bo było produkowane masowo i szeroko dostępne. To nie jest tak, że kupujesz dzis cos popularnego w sklepie na rogu i za 30 lat będzie to przedmiot kolekcjonerski ;d
  • Odpowiedz
@robcioZS: ogólnie to przydał by się serwis kolego, otworzyć, zobaczyć stan kondensatorów.

Za komplet pewnie weźmiesz 1000-1500, choć nie wiem czemu ludzie chcą płacić tyle za karton, same komputery od 250-350 w kręgu kolekcjonerów lub 500-700 na allegro w zależności od stanu.

Zasilacz zanim podłączysz go jeszcze raz, porządnie bym sprawdził czy wytrzyma z obciążeniem...

Fajne znalezisko b.t.w.
  • Odpowiedz
@robcioZS: spoko, bardziej chodziło mi że trzymanie bez serwisu to proszenie się o kłopoty a dla purystów są dostępne repliki.
Mam kilka sztuk amig i szczerze plomby to dla mnie koniec listy priorytetów nie początek ;)
  • Odpowiedz
@robcioZS: nie słuchaj tych wykopków bredzących o kondensatorach. Nie znam egzemplarza A500, w którym wylały by kondensatory. Amigi z kondensatorami smd to i owszem, szczają elektrolitem pod siebie (a600 w tym przoduje). 500ka ma kondensatory przewlekane także jak pali i się nie wiesza to jest git. Obawiać się trzeba akumulatorka zegara czasu rzeczywistego. Te przeważnie były na rozszerzeniu pamięci w A500, chyba że to A500+ to ma Varte na płycie.
  • Odpowiedz