Wpis z mikrobloga

Zbliża się 3 maja święto upamiętniające wydarzenie z którego niby jesteśmy dumni. Fajna data wolne w ciepłe dni grill i te sprawy tylko czy warto takim ludziom jak my dawać takie święto skoro całkowicie zapomnieliśmy o idei.

Ostatnio ciekawi mnie temat referendum ws CPK poruszany przez prawakow, hejtowany przez lewaków

Prawacy chcieliby urządzać referenda teraz jak stracili władze, urządzali też takie referenda gdy chcieli komuś władze odebrać (odwołanie prezydenta Warszawy).

Lewacy natomiast tu mam na myśli głównie fanów Koalicji Obywatelskiej uparcie twierdzą
-przecietny wyborca jest głupi się nie zna
- to się nie opłaca
- głupie pytanie
- cała semantyka o pisorach, mariusza z Irlandii,

Trzecia Droga chciała referendum na temat aborcji też się nikt nie zastanawiał jak wyborców do swoich racji przekonać tylko rozmawiano o wszystkim dookoła "bo źli faceci nie zagłosują jak chcemy "

Referendum jest dla obywateli takich co ich lubimy,nie lubimy. Myślę że partia która ma od wielu lat "Obywatelska" w nazwie jakoś nie bardzo obywatelsko zachowuję się w sprawie jakichkolwiek referendów.
Psiowska zaraza rządziła 2015-2023 właśnie dlatego że Platforma kierowała się pychą i pamiętam jak to było przed 2015 inne problemy ale mechanizm ten sam.

Obym się mylił ale wszystko idzie w kierunku kolejnych rządów pisu przy kolejnych wyborach. Postawiłbym nawet na to pieniądze grube jakby był na to jakiś bukmacher.

#referendum #polityka
  • 1
  • Odpowiedz
@JanuszPDM
Atom bardziej przemawia, bo ceny energii rosną mocno, chociaż ten atom to budowa 10-20 lat i będzie nam dostarczać 10-20% energii, ale to się wytnie i tutaj mogą mocno wtopić.
Jeśli PiS się nie rozpadnie to uważam, że będą chciało skorzystać z ostateczności, czyli zrównanie wieku emerytalnego do 60 lat.
  • Odpowiedz