Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się czy liczyliście sobie ile kosztuje was używanie komputera i telefonu w ciągu roku?
U mnie by wychodziło prawdopodobnie ok 400kw rocznie za jeden komputer i telefon, telefonów mam 3 ale dwa ładuje raz może dwa razy na tydzień i prawie nie używam i tego nie wliczam ale pewnie z 10kw rocznie by wyszło z nich i jeszcze jeden laptop ale on używa bardzo mało energii + telewizor i z lapka i telewizora jeszcze nie sprawdzałem ale wątpię bym przekraczał rocznie 700 watów za wszystkie sprzęty a jednak wydaje się to sporo w ujęciu rocznym.

No nie podliczam tu innych elektrycznych sprzętów jak zmywarka, lodówka, druga zamrażalka, piec bo jednak automatyka coś prądu pożera czy bojler w lato czy pralka którą jednak używam maksymalnie 10 razy w miesiącu. a częściej połowę z tego, piekarnik czy światła i złodziejki.. Nie podliczam bo to oczywiste że pobierają one dużo więcej energii ale jednak 400 watów na te moje codzienne narzędzia rozrywki i pracy wydaje mi się dość dużo. Jak jest u was?
Liczyłem sobie to po zasilaczu, pobiera on 230watów (lapek główny) pewnie obliczenia są mocno przeszacowane.

#elektronika
  • 9
  • Odpowiedz
@Uuroboros: liczyłeś ile godzin dziennie używasz tych urządzeń i czy zasilacz przy pełnej baterii z 200w nie spada do kilkunastu? Równie dobrze mogę powiedzieć że czajnik elektryczny zużywa mi 1,5kw chociaż pracuje z tą mocą 5 minut w ciągu doby
  • Odpowiedz
  • 0
@JestemKaspi: tematem zainteresowałem się dopiero dzisiaj więc wszystko liczone pi razy drzwi po prostu przemnożyłem pewną ilość godzin przez waty na zasilaczu, stąd ten temat żeby uzyskać informacje i porównać się z innymi.
@PozdroPocwicz: co to za aplikacja co zlicza zużycie?
  • Odpowiedz
@Uuroboros: kup sobie na przykład takie gniazdko i mierz przez tydzień i wtedy będziesz mógł sobie policzyć koszty plus minus
https://mediamarkt.pl/pl/product/_inteligentne-gniazdko-tp-link-tapo-p110-1466264.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=rt_shopping_na_nsp_na_PMAX-Komputery-i-Tablety-v2-PLA&gad_source=1&gbraid=0AAAAADL_Di01bzWNyvAKNEPKZnIrL8Ho8&gclid=CjwKCAjw57exBhAsEiwAaIxaZgGOUzKV45rm81Gvz0Ps0p0nBJ6zjAbCwA80IA4lKq-nj1gHcrCXMBoCRFEQAvD_BwE

Moc na zasilaczu to moc szczytowa, nowe zasilacze (takie z ostatnich 20 lat) zużywają tylko tyle ile w danej chwili potrzebują więc przy ładowaniu baterii + graniu w gry może faktycznie tyle zużywać ale jak tylko obciążenie spadnie to będzie brało nascie wat
  • Odpowiedz