Wpis z mikrobloga

Ludzka glupota i okrucienstwo nie zna granic!

Po raz kolejny w Lublinie, nieznany sprawca otruł lubelskie sokoły wędrowne. W 2019 roku sokoły po raz pierwszy zostały otrute. Zmarły wtedy dwa młode, samica Wrotka cudem ocalała. W 2021 doszło po raz kolejny do otrucia ptaków, tym razem ofiarą padły młode i dorosły samiec, partner Wrotki od 2017 roku – Łupek. Z braku innych samców w okolicy, zdesperowana samica za partnera przyjęła swojego syna z 2021 - Czarta. 26 kwietnia 2024 r. Czart, partner i syn Wrotki, ostatni syn Łupka został otruty.

50 000 zł wynosi nagroda za informację o sprawcy otrucia lubelskiego sokoła Czarta. W ciagu dwoch dni udalo sie zebrac 40k https://zrzutka.pl/7h294v .

To jakas totalna przeginka. W okolicy gniazda musi byc jakis stary dziad komuch golebiarz, ktoremu przeszkadza sokol. To nie jest przypadek. Truje te wspaniale ptaki praktycznie co roku na bank ta sama osoba. Udaje mu sie zabic sokoly srednio raz na okolo dwa lata bo otrul juz tak w 2019, 2021 i teraz w 2024.

Czart RIP 2021 - 2024.
Na pierwszym zdjeciu otruty, niezywy Czart. Na drugim wypatrujaca go Wrotka po tym jak nie wrocil do gniazda przez caly dzien ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Tutaj caly artykul: https://www.lublin112.pl/wysoka-nagroda-pieniezna-za-informacje-o-sprawcy-otrucia-lubelskiego-sokola/
Tutaj live kamerka z gniazda z Wrotka i pisklakami: https://peregrinus.pl/pl/lublin

kamil-tika - Ludzka glupota i okrucienstwo nie zna granic!

Po raz kolejny w Lublinie...

źródło: 438802894_1237081923937259_5660061778544868419_n

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
  • 0
@echonauta: bo co dwa lata ta sama substancja zakazana niedostepna w sprzedazy sokoly sa otruwane. A zbiorka jest na pokrycie kosztow dla informatora ktory wyda zwyrodnialca ktory truje te wspaniale ptaki od co najmniej 5 lat.
  • Odpowiedz
@echonauta: Wiadomo, że został otruty, bo został znaleziony ledwo żywy z objawami charakterystycznymi dla zatrucia, były też jakieś resztki mięsa w dziobie. Nie zdążyli dowieźć go do lecznicy. Moja zrobić dokładne badania. We wcześniejszych przypadkach robili badania toksykologiczne i wyszło co je zabiło. Dodatkowo na fb znajdują się inteligenci, którzy straszą, że któregoś dnia sokoły nie wrócą do gniazda itp., teraz świętują na swoich grupach i zmawiają się na kolejne akcje.
  • Odpowiedz
@kamil-tika dwa lata temu na osiedlu u mnie latały dwie kanie. Piękne ptaki. Dzięki nim, większość tych zasranych kawek się wyniosła i #!$%@? gołębie zniknęły niemal całkowicie z dachów. W zeszłym roku już się nie pojawiły na osiedlu ani razu, te kanie. Zastanawiam się, cze ktoś ich nie otruł czasem albo nie zabił. W każdym razie gołębie znów się pojawiają, a i kawek też przybyło. Ehhhh
  • Odpowiedz
a gołębiarze podstawiają zatrute gołębie pod lasami,


@Tomek3322: no ja #!$%@?, niedawno widziałam grupę gołębi pod lasem, narobiłam hałasu na okolice i wyszło że ktoś wywalił bo chore, tak samo #!$%@?ństwo, ale moze i #!$%@? wie, też zatrute. Patologia, nienawidzę gołębiarzy.
  • Odpowiedz
Ktoś wrzucał screeny z golebiarskich grup jak ludzie chwalą się sposobami jak otruć takie sokoły


@polzwed:

Teraz polują na Wrotkę, zmawiają się na grupach


@rio_:

Macie jakieś screeny? Nawet jak ktoś napisał posta "i dobrze" to policja powinna go rozpytać. Wiadomo, że nic im nie zrobią ale myślę, że nie jeden dziadek po wezwaniu do złożenia zeznań w charakterze świadka obsra zbroję i szybko trafiłby się jakiś konkretniejszy ślad. Jeśli
  • Odpowiedz
@olewales: Sokole OKO (profil na FB) zbiera od ludzi screeny. Połączyli siły z Lubelskim Towarzystwem Ornitologicznym i będą działać. Ludzie robią też trochę szumu na profilu prezydenta Lublina z żądaniem interwencji w tej sprawie. Determinacja jest duża, może tym razem uda się coś zdziałać.
  • Odpowiedz