Wpis z mikrobloga

Pił ktoś te tanie single malty z biedry? Znalazłem Auchentoshan American Oak i jeszcze jakaś druga wersja, oraz Grangenstone. Druga sprawa co myślicie o Famous grouse czy Dewar's 8, warto próbować zamiast ballantines'a do coli?
#whisky
  • 8
  • Odpowiedz
Auchentoshan nie tykałem.
Grangenstone nie jest zły, choć też dość mdły jak na single'a i ma wyraźne wady. Plus za butelkę, wygląda świetnie. Wciąż jednak imho lepiej kupić dobrego blenda, chyba że chcesz koniecznie spróbować mocniejszych aromatów, a wybitnie nie chcesz wydać 100+.
Famous grouse kupiłem swego czasu mocno przepłacając i już po tym uznałem ją za słabą. Nie pamiętam już co mi w niej nie pasowało, ale ją wprost skreśliłem.
Dewar's
  • Odpowiedz
  • 0
@Aramil: Dzięki za tak obszerną odpowiedź. To mam do zakupu pod ręką po prostu i zastanawiałem się czy nie próbować. Brasil dobry, passion również chociaż trochę za słodki. Wezmę tego Dewar's na próbę do coli, a po coś lepszego wybiorę się gdzieś dalej :D
  • Odpowiedz
@Hehehe115: Auchentoshan całkiem ok. Ale nie do coli bo szkoda.
Grangenston bez rewelacji. Jak masz coś innego tańszego pod ręką to bierz.
A do coli to wszystkie ok.
Jak smakują Ci takie słodkie wynalazki jak Brasil czy Passion to Dewards ma coś podobnego w ofercie.
  • Odpowiedz
@Hehehe115: pozwolę sobie powtórzyć za kolegą wyżej - Auchentoshan to przyzwoita marka, warto spróbować bez coli.
Grangenston piłem raz i więcej nie wrócę, bez coli nie podchodź.
Dewar's nie pije się dla smaku, tylko, żeby cola trzepała i takie podejście polecam. Nie porównywałbym jednak wprost do Ballentine's, bo jednak mają kilka różnych blendów i dla własnego doświadczenia warto każdego choć raz w życiu spróbować.
Famous Grouse to samo - raczej nie
  • Odpowiedz