Wpis z mikrobloga

Hej,
Po zimie mam sporo water spotów na lakierze i szybach, więc chce się ich pozbyć.
Kupiłem AQUA APC SOUR oraz Work Stuff Work Bottle, rozcieńczenie 1:15
Plan działania:
Po właściwym myciu nakładam preparat na każdy element pojedynczo, leży 1 min, wypracowuję rękawicą/fibrą i spłukuje. Na koniec nakładam pianę, daje jej chwilę poleżeć i jeszcze raz spłukuje dokładnie samochód, żeby wszystko wymyć.
Będę to robił na dworze, z rana, więc wilgotność powinna być całkiem wysoka. Czy w takim rozcieńczeniu można to aplikować na zderzak, plastikowe elementy oraz szyby?
Wiem, że to APC może narobić sporo biedy, więc wolałbym się upewnić, że ten plan ma sens.
Na samochodzie jest położoną ceramika, najwięcej WS jest na masce, przedniej szybie, tylnej szybie oraz dachu.
Jeśli możecie podzielić się z doświadczenia czy mój plan jest bezpieczny lub w jaki sposób można zrobić to lepiej będę wdzięczny.

#detailing #samochody
  • 3
  • Odpowiedz
@puux: Siema, dlaczego nie zaczniesz najpierw od zwykłego kwaśnego szamponu? Tani Carlab Red i też myłem auto z waterspotami po zimie i dał radę. Jak nie za pierwszym razem to za dwa tygodnie umyjesz drugi raz i powinno być git.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@SuperBasshunters, hej myłem już ostatnio auto kwaśnym szamponem (Neoxal 737), potem Iron i Tar, ale waterspoty dalej zostały, więc wątpię, że zejdą tym razem.
  • Odpowiedz