Wpis z mikrobloga

Zakończyłem pracę w pewnej niewielkiej firmie e-commerce po kilku latach.
Powinienem wysyłać teraz cv do różnych firm ale coraz bardziej jestem skłonny ku temu by samemu otworzyć coś podobnego. Nawet już kupiłem kurs papaseo żeby się dokształcić z SEO ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Więc teorię jakaś posiadam.
Generalnie wiem co robić jak firma się już kręci i spływają zamówienia.
No właśnie ale pytanie jak zacząć.
Wiadomo:
Sklep na abonament plus google ads plus paczkomat plus płatności plus parę innych rzeczy.
Ale co zrobić by pojawili się klienci? (to w poprzedniej firmie było całkiem olane firma korzystała z tego że istniała 30 lat)

Pomyślałem że dam ogłoszenie na specjalistę ds e-commerce na olx. Ale jak patrzę na oferty to 99 procentach oznacza pakowacza.

Jak znaleźć człowieka który posłuży dobrą radą i pomoże w pierwszych miesiącach żeby kasy bezsensu nie przepalać?
#ecommerce
  • 2
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: aby pojawili się klienci to musisz mieć przede wszystkim dobry produkt/usluge + widoczność w internecie od dobrych socjali po reklamy Google czy Meta.

Nie napisałeś co chciałbyś sprzedawać, czy posiadasz doświadczenie w Google Ads czy Meta - tam bez wiedzy łatwo można przepalić duże budżety,

Nie masz sprzedaży ale już chcesz zatrudnić osobę? Zacznij do podstaw.

BTW potrafisz zbudować stronę? Masz wiedzę na ten temat? Jaki jest Twój budżet?
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: Zrobienie strony, intergacji, płątności, paczkomatów to chwila moment na wordpressie, jest pełno tutoriali i instrukcji. Problemem jest przede wszystkim produkt. Chcesz mieć go lokalnie u siebie? To wymaga troche kasy na zatowarowanie się i ryzyko że zostaniesz z masą niesprzedanych rzeczy. Drop? To też troche szukanie igły w stogu siana, polskie hurtownie odradzam od razu, oni sami sprzedają swoje rzeczy o 10-15% taniej niż Tobie w dropie, więc #!$%@? nie
  • Odpowiedz