Wpis z mikrobloga

Dlaczego prawicowcy twierdza ,że obywatel sam potrafi lepiej o siebie zadbać skoro część ludzi nawet teraz nie potrafi tego zrobić? Zamiast wydać pieniądze na przydatne rzeczy to wolą wziąć telewizor na raty a potem pikietować przed mopsem o wyższe zapomogi, bo nie mają rzekomo co jeść.

Ludzie będą mieli więcej pieniędzy to i więcej ich roztrwonią...a potem i tak przyjdą krzyczeć pod sejm ,że państwo nie dba o obywateli :)

#prawicowalogika
  • 14
@fotexxx: Pokrzyczą, wrócą do domów i nauczą się odpowiednio wydawać pieniądze. Zresztą nic dziwnego, że tak robią, skoro socjalizm zżerał im mózgi przez tyle lat. Jeśli się nie nauczą, trudno - selekcja naturalna. Nie mam być prowadzony za rączkę przez państwo, które lepiej wie czego mi potrzeba niż ja sam.
@Feniks: ja zmierzam do czegoś trochę innego...Liczba osób która korzysta z pomocy państwa z powodów niezależnych od własnych chęci to raczej margines. Większość jest sama sobie winna ,bo narobili dzieciaków , bo mieli w dupie wykształcenie a największa grupa to tacy co maja dwie lewe ręce do roboty
@fotexxx: #!$%@? kasę na telewizor, bo wie że przyjdzie gmina czy tam jakaś opieka społeczna, da mieszkanie socjalne, zapłaci dzieciom żarcie i wyprawkę do szkoły. U mnie na wiosce np. w mieszkaniach socjalnych oglądają LCD i cyfrowy polsat, ale na ich egzystencję i tak trzeba się dokładać.