Wpis z mikrobloga

Siemano,

przez jakiś czas (no dobra, w okresie, gdy robiłem w piątki ewolucję Pirulo i Lautaro Martineza w FUT) nie mogłem zajawiać naszych cotygodniowych programów na Wykopie. Wielokrotnie pisaliście do mnie w komentarzach i mailach, że strasznie tego brakuje i żebym przestał się opierdzielać, tylko normalnie wrzucał zajawki.

Okej, zmyśliłem to wszystko, może poza tym, że w piątki grałem w FUT-a. Nikt nie pytał, nikt nie potrzebował, ale stwierdziłem, że dla higieny własnej pracy i utrzymania pewnej rutyny, warto powrócić do dzielenia się z Wami spisem treści piątkowych Tetryków. Z tym mocnym postanowieniem wróciłem wczoraj do domu i zacząłem robić ewolucję Michała Trąbki w FUT, przez co zabrakło mi na to czasu w trakcie emisji programu. Ale od czego są mocne postanowienia, jeśli nie do powracania do nich w losowych momentach, jak dzisiaj na przykład.

Szczególnie, że wyjątkowo, tym razem, piątkowy program Tetrycy po piątkowych meczach jest jeszcze bardziej aktualny, a po sobotnich to już w ogóle. Dlaczego? Ano dlatego, że tematem dnia jest wielka debata na temat słabości polskiego Big Four:

- TĘTNO PIŁKI, GORĄCY TEMAT, GORĄCE OPINIE, CZY MOŻNA BIĆ KLUBY BIG FOUR? OTÓŻ MOŻNA, NAWET W SUMIE WYPADA.
- przefatalny Lech Poznań, przefatalny Mariusz Rumak, ale pamiętajmy, że wiosna i tak punktują lepiej niż Jagiellonia.
- Śląsk Wrocław ma w ostatnich tygodniach więcej powiązanych ze sobą śledztw prokuratury związanych z zatrudnianiem dziennikarzy (jedno dotyczy Torza, drugie Bąka), niż zwycięstw (jedno w ostatnich pięciu meczach)
- Legia to w ogóle dajcie spokój
- ciekawy przypadek Rakowa Częstochowa - czy wydając 6 milionów euro na transfery można wymagać zwycięstwa nad Musiolikiem, albo chociaż przewagi w tabeli nad Musiolikiem? Nie do końca
- Dusan Kuciak. Po prostu Dusan Kuciak.

Jak już sobie ponarzekaliśmy, że TOP 4 ligi po zbudowaniu przewagi budżetowej, organizacyjnej oraz rankingowej może w komplecie wylecieć poza europejskie puchary (Jaga, Śląsk, Górnik, Wisła Kraków, ależ by żarł taki kwartet eksportowy), to zajęliśmy się gabinetami w Zabrzu:

- (tu napisałem coś o wyborach w Zabrzu, ale jest cisza wyborcza w sumie)
- Lukas Podolski podaje dalej tweety, w których władze Górnika i miasta określa się w sposób dość wulgarny - i nawet nie ma się kto na to oburzyć, nawet nie ma z tym jak dyskutować
- prywatyzacja klubu piłkarskiego absolutnie wszędzie: na dwoje babka wróżyła, trudno powiedzieć, wyjdzie w praniu, przekonamy się, jak damy trochę czasu
- prywatyzacja klubu piłkarskiego z Podolskim: udokumentowane sukcesy transferowe, organizacyjne, finansowe i wizerunkowe jeszcze zanim w ogóle przystąpił do przetargu
- czy to jest najbardziej bulwersująca sytuacja w klubie miejskim w Polsce?
- WILD SUTRYKALIA APPEARS
- (tu napisałem coś o wyborach we Wrocławiu)

Na koniec zaś tematy różne:

- (tu napisałem coś o wyborach w Krakowie)
- Aleksander Chackiewicz i skrócony kurs Kodeksu Ulicy.
- Instagram Adama Mandziary, czyli niespodziewany reunion w polskiej piłce: wierzyciele, Lechia Gdańsk, Adam Mandziara, Instagram Adama Mandziary

No i to tyle. Dzięki wielkie, że nawet kiedy nie wrzucałem zajawek, to część z Was oglądała program (albo tylko klikała w link, co w sumie też jest bardzo miłe). Dzięki, że cały czas jesteście z nami, że wyzywacie nas o wiele rzadziej niż dzieci na podwórkach, rzucające w nas patykami i pokeballami, że generalnie wciąż mogę pisać te słowa, zamiast być teraz w robocie normalnej.

Jako przeprosinowy bonus - jutro Futbol Futbolu o 12.00, czyli szermierka krindżem na trapezie rozwieszonym nad oceanem bezbecji. Prawdopodobnie spadniemy, ale jak się kibicuje ŁKS-owi to w sumie spadek jest naturalny jak oddychanie.

Dzięki jeszcze raz za wszystko i do zobaczenia za tydzień, chyba że będą nowe ewolucje w FUT, ale to nie wiem co tam Kanada zmajstruje.

Tag do czarnolistowania: #tetrycy

Tagi tematyczne: #goalpl #pilkanozna #ekstraklasa #rakow

Link do YT:
Jakub_Olkiewicz - Siemano, 

przez jakiś czas (no dobra, w okresie, gdy robiłem w pią...
  • 3
  • Odpowiedz
stwierdziłem, że dla higieny własnej pracy i utrzymania pewnej rutyny, warto powrócić do dzielenia się z Wami spisem treści piątkowych Tetryków


@Jakub_Olkiewicz: Dobra, dobra. Przyznaj, że pojawiło Ci się takie wyzwanie tygodniowe w Brawl Stars i nie napisałbyś tego sam z siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz