Wpis z mikrobloga

@Martenzyt_waleczny: nie kupisz obiektywu do robienia zdjęć w pomieszczeniach z lampą który jednocześnie będzie dobry do zdjęć planu ogólnego na zewnątrz. Uniwersalny obiektyw będzie odstawał w każdych warunkach. Robiłem kiedyś sporo reporterskich zdjęć jako amator dla pracodawcy to troszkę wiem o co chodzi. Mało światła, dużo ruchu i z bliska
  • Odpowiedz
@Martenzyt_waleczny: zależy jak bardzo amatorskich. Na pewno problem Z jasnoscia. Brak raw (chociaż są jakieś telefony z aparatem robiącym wbtaw ale na tak malutkiej matrycy to bez sensu). Telefony mają chyba dodatkowe algorytmy przetwarzania obrazu. Poza tym bezlusterkowiec szybciej zrobi zdjęcie
  • Odpowiedz
@Martenzyt_waleczny: na pewno nie kupisz pelnoklatkowca 35 mm chyba że na życie tym chcesz zarabiać. Szukaj dobrej małpy cyfrowej z jasnym obiektywem z niedużym.zoomem to wtedy budżetowo będzie. Dawno nie sprawdzałem sprzętu nie wiem jak sie mają lustrzanki do bezlusterkowcow w kategorii mniejszej niż 35 mm. Myśl o dobrym kompakcie. Bo sam obiektyw to2-3 tysiące a body drugie tyle
  • Odpowiedz