Wpis z mikrobloga

#samochody #rejestracjapojazdu #wydzialkomunikacji #kiciochpyta
Mireczki pytanie techniczne odnośnie rejestracji auta - kupiłem samochód, umowa spisana na mnie, ale chciałbym żeby żonie też leciały zniżki. Samochód dopiero jutro jadę rejestrować i tu pytanie - czy możemy z żoną spisać jakiś rodzaj przekazania połowy auta i w urzędzie zarejestrują na nas oboje, czy trzeba to jakoś inaczej załatwić?
  • 10
  • Odpowiedz
@Jack0wy: jeśli dobrze pamiętam to jeśli na umowie kupna-sprzedaży nie ma danych Twoich + żony to musisz zarejestrować tylko na siebie, potem spisać darowiznę iluśtam% wartości pojazdu i zgłosić ją do US, a następnie jechać do wydziału komunikacji z twardym dowodem w celu dopisania jej jako współwłaściciela
  • Odpowiedz
@Jack0wy: tak jeśli nie macie intercyzy to żona może korzystać z twoich zniżek najlepiej zapytaj agenta dla upewnienia ale stawiam orzechy przeciw dolarom że tak jest
  • Odpowiedz
@TomaszBP: @Jack0wy rzeczywiście czytam na necie i jest coś takiego,

Zniżki OC dla żony aktywują się poprzez dopisanie jej do polisy bez konieczności wpisu do dowodu rejestracyjnego, o ile istnieje wspólnota majątkowa.


U mnie sytuacja jest trochę inna bo kupiłem i zarejestrowałem samochód przed ślubem, więc musze ogarniać darowiznę
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@TomaszBP @Philosohero dzwoniłem, agentka mówiła że to nie zawsze tak się da, bo jeśli jej nie ma w dowodzie to nie powinna na nią ubezpieczać i nie wszędzie to przechodzi. Nic, najwyżej spiszemy darowiznę a jak w urzędzie się nie będzie dało to będzie na mnie ubezpieczany i tyle... Szkoda mi urlopu żeby do tych darmozjadów dodatkowe dwa razy jeździć po nowe dowody i płacić za świstek.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@TomaszBP @Philosohero W końcu urząd odebrał telefon :) dla zainteresowanych i potomnych info od kierownika wydziału komunikacji - wystarczy oświadczenie że auto kupione w trakcie małżeństwa i mamy wspólnotę i normalnie rejestrują na oboje od razu.
  • Odpowiedz
@Jack0wy: dziwna sprawa w ogóle z tymi ubezpieczeniami - ja lvl 27 i mam auto na siebie od 4 lat, żona lvl 25 i nigdy pojazdu na siebie nie miała. jak symulacje robilismy to wychodziła mniej więcej podobna kwota OC+AC. Teraz chyba nie ma znaczenia co na kogo jest zarejestrowane w kwestii zniżek.
  • Odpowiedz