Wpis z mikrobloga

Próbował kto tutaj robić swoje własne perfumy? Będę zamawiał prawdopodobnie jakoś z 20 olejków ze strony lawendy.pl i liczę na jakieś protipy.
Jakiekolwiek, wszystko się przyda.

Jak ktoś testował te gotowe kompozycje które mają klonować to też proszę o recki, bo kusi czarny turmalin i oud wood

#perfumy
  • 6
  • Odpowiedz
@Irciu: Ja się w to zacząłem bawić, olejki eteryczne a składniki perfum to dwie różne rzeczy, olejki eteryczne zmieszane z etanolem pachną jak olejki eteryczne zmieszane z etanolem. Chciałem zrobić coś super mocnego i naturalnego, mocno cytrusowego, użyłem samych naturalnych olejków w koncentracji 40% na 60% spirytusu. Wysłałem dwóm mirkom nawet swoje "produkty", jeden odpisał że pachnie jak olejki eteryczne, a drugi że spoko ale szału nie ma.
  • Odpowiedz
@Irciu W sumie nie wiem, marki chwalą się,że używają naturalnych składników, ale to musi ich być chyba dużo i dobrze przenyślane, żeby było coś trwałego w kompozycji. Ale przecież te ambry, piżma itp są teraz syntetyczne, więc sam nie wiem co kto teraz używa.
  • Odpowiedz
  • 1
@RumClapton: ja słyszałem, że wszyscy obecnie jadą na syntetykach, bo jest taniej, trwalej, mniej uczuleń.

Może wycebule kurs robienia zapachów w niszowej perfumerii w mojej okolicy, ale boję się, zę to będą warsztaty typu

mieszasz to z tym, a to nie pasuje do tego, to dobrze chodzi z tamtym, dodajesz do alko i pachnie
  • Odpowiedz
@Irciu napisz do Adama Englera, w opisie pod swoimi filmikami ma podanego maila, żeby była możliwośc pisania prywatnie. Ewentualnie facebook. Miałem z nim kontrakt kilkukrotnie, zajebisty koleś, bardzo dobry nos i w robienie perfum też się bawił.
  • Odpowiedz