Wpis z mikrobloga

@Shaki: Ale, kurde, Cyganie nie są imigrantami :-) Oni tu sobie radośnie pomieszkują od przedwojnia, panie, z nich tacy sami "Polacy 3 pokolenia wstecz" jak z ciebie i ze mnie. Pomijając fakt, że dla mnie pomysł ogólnie jest do kitu, to należałoby go generalnie zabezpieczyć przed nadużyciami, bo nie robi mi żadnej różnicy, czy moich pieniędzy będą nadużywać Słowianie, Aryjczycy czy Semici...

No i dalej, to jakieś dzikie fantazje z tymi
@dziadekwie: Cyganie to mi różnicy nie robią oni tak czy inaczej będą robić bachory w niesamowitym tempie, ale boje się napływu muzułmanów, czeczenów, itd. itp. ;]
@Shaki: Moim zdaniem zupełnie bez podstaw, bo mamy - w sumie bogu dzięki - naprawdę mało przyjazny system przyznawania obywatelstwa.

Ja też się boję, że znajdą się dziecioroby - a jest ich, powiedzmy sobie uczciwie, relatywnie więcej wśród np. cyganów i czeczenów - i będą doić kasę. Ale jednocześnie jest mi wszystko jedno, czy oni, czy "rodowici Polacy". Nie jestem rasistką - jest mi wszystko jedno, kto mnie okrada ;-)

No
@dziadekwie: W sumie racja, zapomniałem że my mamy prawo krwi a nie prawo ziemi, poza tym mocno ciężki system zdobywania obywatelstwa [; Może nie będzie tak źle.

Ale moim zdaniem też rozdawanie kasy za nic jest ogólnie złym pomysłem. Skoro już muszą to zamiast na coś takiego wydawać kasę mogli by np. przeznaczyć ją na stypendia, płacić na te dzieciaki które wygrywałyby konkursy i osiągały najlepsze wyniki w nauce... Chociaż też
@Shaki:

Ale moim zdaniem zamiast na coś takiego wydawać kasę mogli by np. przeznaczyć ją na stypendia, płacić na te dzieciaki które wygrywałyby konkursy i osiągały najlepsze wyniki w nauce... Chociaż też z drugiej strony już oczami wyobraźni widzę te patologiczne rodziny i ojca alkoholika stojącego z pasem nad 7-8 letnim synem żeby się krwa uczył bo mu kasy na flachę potrzeba ;|


Ale można to urządzić inaczej - można takiemu