Wpis z mikrobloga

O, wiem co zrobię! Zresetuję akwarium, bo mam dość walki z glonem. Coś skopałem.

Wszelkie podpowiedzi mile widziane.

Chcę kupić małe szkło 30-50L dla razbór galaxy (zostało ich z 20) i krewetek amano XL i niech se żyją. Wsadzę jakąś roślinę z obecnego akwarium szybkorosnącą i tyle. Po resecie wrócą, najwyżej skończą jako pokarm, załuję że je kupiłem - mam 200L i są zwyczajnie za małe.

Obecnie mam na podłożu substrat aktywny yokuchi, mam butlę CO2 z wyłączonym komputerem PH (zasrany aquatrend, dwie sondy już się popsuły) - steruję wyłącznikiem czasowym. Oświetlenie belka 90W lub pokrywa 3x 14W aquael leddy tube. Chcę zostawić sobie wysokie rośliny szybkorosnące (jakieś bacopy) i to wszystko. Na wszystkim innym mam glona albo krasnorost.

Jakie jałowe podłoże dać, jeśli myślę o wystroju opartym o dragon stone i chciałbym wpuścić kiryski - rezygnuję z trawnika?
Czym czyścić szkło z glona? Preparatem na bazie kwasu solnego?

#akwarystyka
  • 14
  • Odpowiedz
  • 1
@Igrekpl: mam filtr kubełkowy tetra ex 1000, dodatkowo używałem kaskady aquaela versamax fzn-3 i turbinowego (na początku). Nic nie pomogło. Świecę 7h.

Robię restart, mam poczucie, że to przez to aktywne podłoże nie mogę opanować glona i w sumie mi tak się obrzydziło to akwarium, ze nie chcę nawet naprawiać obecnego setupu. Mam 3x jiban soil 10L+ganban power base 6L na spodzie
  • Odpowiedz
@Dzia-do-stwo: nie ma takiego akwarium, którego nie udałoby się uratować. Z czasem się unormuje i będzie prawie bezobsługowe. To hobby dla cierpliwych.
  • Odpowiedz