Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, kupiłem twarde etui (Tech-Protect SmartShell) do MacBooka Pro 14 M3 (Black) żeby ochronić go przed ubytkami lakieru na co jest mocno podatny.

Niby fajnie, bo chwyt urządzenia się poprawił, gdyż obudowa jest matowa, ale czuje przy otwieraniu i zamykaniu klapy ekranu, że chodzi luźniej (tj. z mniejszym oporem) przez dodatkową wagę.

Czy w dłuższej perspektywie używanie tego typu obudowy może zepsuć zawiasy i lepiej dać sobie z tym spokój lub kupić folię JCPAL lub Dbrand? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

#macbook #apple #etui #case
  • 11
  • Odpowiedz
@shevchenko1987: Nie ma to większego wpływu, zużycie zawiasu generuje twoja siła otwierania a szczególnie większe zużycie łapiąc za boki zamiast w punkcie centralnym - tak generujesz x razy większe siły niż jakiś case. Apple sprzedaje hardshelle nawet w swoim sklepie, mam jednego Air który był ponad 5 lat w podobnym case a to że po paru latach trochę luźniej chodzi to normalne zużycie, wszystko się zużywa. Instrukcja Apple odradza wyłącznie produkty
  • Odpowiedz
@shevchenko1987 Wcześniej na pro z procesorem intela miałem hardshell, ale grzało się to strasznie (bardziej niż normalnie, czyli tragicznie).

Teraz mam folię dbrand na air m2 i nie narzekam, ale ochrony przy upadku to nie zapewnia żadnej ;)
  • Odpowiedz
@janeknocny: nie sądziłem, że tak lekki kawałek plastiku od razu tak bardzo wpłynie na pracę zawiasów. Czuć to jak się zdejmie osłonę z pokrywy, że od razu otwieranie i zamykanie pracuje z "przyjemnym" oporem.

Mam w domu jeszcze MacBooka Pro 13 M1 Space Grey od 2021 r. używany swobodnie bez żadnej twardego etui. Tam zawiasy pracują idealnie. Chciałbym żeby ten stan rzeczy pozostał i w tej 14". Podkusił człowieka kolor. Żebym
  • Odpowiedz
@alWdIjJpz18nHw: upadku się nie obawiam, a bardziej tego, że Space Black zmieni się Space Black & Silver, bo zacznie wyłazić srebrny kolor spod czarnej farby, a niestety lubię jak urządzenie wygląda dobrze i chciałbym tego uniknąć.
  • Odpowiedz
@shevchenko1987: Ja miałem hardshella bo chciałem ochronić maca na wypadek upuszczenia go ;) Z mojego doświadczenia łatwiej jednak jest porysować laptopa w hardshellu jeśli dostanie się tam jakiś piasek czy inny większy paproch. Więc jak nie masz dziurawych rąk to chyba lepszym rozwiązaniem byłby skin (jeśli chodzi o ochronę przed zarysowaniami).
  • Odpowiedz