Wpis z mikrobloga

#ogrodnictwo #ogrod Mirki, chcę stary trawnik (domyślam się że nigdy nie wertykulowany) zamienić w trawnik z mikrokoniczyną, pytanie - jak to zrobić? Czy dobrze kminię że potrzebuję przejechać glebogryzarką? Czy będzie mi potrzebny wertykulator czy nie przy glebozgryzarce? Jeśli tak to najpierw wertykulacja a potem glebogryzarka czy jak?
  • 4
@dorodny_kebab: Tak, na amen, ale bez jakiś super inwazyjnych robót, ogrodnikiem nie jestem, jako tako to odpowiedni standard. Pytanie czy jak chcę zrobić tylko na zasadzie dosiewki to wertykulator wystarczy czy muszę glebogryzarką przejechać.
@Wegrzynski nie wiem czy zwykła glebogryzarka uciągnie bez wcześniejszego zaorania tego, pewnie nie. Ja u siebie najpierw przekopałem wszystko na głębokość szpadla, później wjechała glebogryzarka, wyrównałem i posiałem. Ale to dużo roboty było i gdyby tam nie było wcześniej bardzo nierównego terenu to bym się tak nie angażował.
Jeśli nie chcesz zbytnio się urobic to spróbuj wertykulatorem i dosiac, jak efekt nie będzie zadowalający to urobisz się za rok( ͡º ͜
@Wegrzynski: jeśli chcesz założyć nowy trawnik i jednocześnie się z tym nie cyckać pół roku, to potrzebujesz połączenia glebogryzarki separacyjnej z ciągnikiem jednoosiowym.
Wertykulator służy do pielęgnacji już istniejącego trawnika, a Ty chcesz go założyć od nowa.
Znajdź wypożyczalnię sprzętu ogrodniczego i jazda, tanio nie będzie, ale przynajmniej szybko.