Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie

Oświadczam wam Mireczki, że zostanę Rybakiem! Taką zajawkę na życie zawodowe sobie wymyśliłem.

1. Praca pełna wrażeń. Nigdy nie jest nudno. Na świeżym powietrzu pośród pięknej przyrody #lofoty.

2. Od zawsze chciałem pracować fizycznie. Taki rodzaj pracy bardzo mi podpasował. Co prawda, zmierzałem ku byciu instruktorem #snowboard (zrealizowane) i #kitesurfing i od sezonu do sezonu... Doszedłem do wniosku, że bardziej lubię uprawiać te sporty niż nauczać(Chociaż i nauczanie jest świetną sprawą).

3. $.$ Na prawdę dobre pieniądze. Dla przykładu dorsz jest skupowany po 11kr/kg. Średni kuter wyciąga około 5-10ton/dzień w sezonie...
źródło: comment_msMcTXL0SwsZFNJbr90Es6ud401dKq7k.jpg
  • 19
@mjkl: Robi wrażenie! To już są połowy ciężkiego kalibru...

Zobaczymy jak to wyjdzie ale jeśli czegoś się pragnie to nic nie stoi na przeszkodzie:)
@mjkl: Dla mnie to nie jest norma.

To są kutry, które wypływają w morze i nie wracają tego samego dnia. Niektóre potrafią tak pływać przez 6 tygodni. Wszystko zależy od tego co poławiają.

Moi rybacy(u których pracuję aktualnie) wypływają codziennie na kutrze który ma ładowność do 18 ton. (Jest to Morze Północne)

Kiedy jest sztorm - nie pracują. Znam takich, którzy nie patrzą zbytnio na warunki i cisną. Taakich określa się
@Czop: no to ten moj znajomy rybak pewnie z typu captain storm ;]

i wlasnie plywa jak napisales - 6 tyg, potem 3-4 odpoczynku, albo 3 tyg i 1 odpoczynku - zalezy jaki urodzaj

kase z tego ma niesamowita (chociaz teraz sporo gorsza niz pare lat temu, przed kryzysem). zarabia(ł) lepiej niz niejeden ceo - pare lat temu kupil cayenne za gotowke a dom wzial na 6 czy 8 rat
@mjkl: No i to mi się cholernie podoba, że za ciężką pracę spływa Ci adekwatnie dużo pieniędzy.

Jestem ciekaw czy zaczynał od zera? czy odziedziczył coś po Ojcu? Ile czasu mu zajęło dojście do momentu w którym jest? Możesz coś więcej napisać?

Jak patrzyłem na ceny kutrów to potrzebuję gdzieś 200k kr na start(mały, wysłużony kuter już za tą kwotę kupię). Oczywiście nawet gdybym posiadał takie pieniądze to bym nie rzucał
@Czop: jego ojciec tez byl rybakiem ale zaczynal od zera. po paru latach awansowal na bosmana i chyba jest nim do dzis. nie ma wlasnego kutra ale moze jest wspolwlascicielem. w najlepszych okresach zarabial lekko 2-3 mln isk miesiecznie
@mjkl: Wow. To na prawdę potężne sumy. No takie kutry są cholernie drogie, więc nie dziwne.

Pozdrawiam mjkl! Idę z piesłem na siku a potem już tylko film i spać.