Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak w 2016 roku śledziłem całą noc zamach wojskowy w Turcji:
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Zamach_stanu_w_Turcji_(2016)
Był u mnie kumpel na piwie, zaczęło się wieczorem, siedzieliśmy całą noc i zastanawialiśmy się jakie będą międzynarodowe konsekwencje. Przecież Turcja to kraj NATO etc. Oglądaliśmy na zmianę BBC, CNN i Al Jazerę.
I co? I dokładnie NIC xD

Od tego czasu tyle razy już przeżywałem "początek III Wojny Światowej", że wczoraj przed snem zobaczyłem newsa o dronach, przewrociłem się na drugi bok i zacząłem smacznie chrapać xD

I co widzę rano? No NIC, można się rozejść.

#wojna #izrael #iran
  • 15
  • Odpowiedz
@Iudex: normalny stan rzeczy.
Dla mnie to kolejny newsik na zasadzie - aha.
Totalnie nie boję się żadnej wojny/potyczki/ataków itd - bo odemnie o tak to nie zależy, więc głupotą jest przejmowanie się co by było gdyby
Mimo, że dopuszczam hipotetycznie jutro odpala ktoś arsenał pocisków nuklearnych i znika 90% populacji.
I co?
Ano nic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Cieszymy się z każdego dnia.
  • Odpowiedz
zamach wojskowy


@Iudex: taa, zamach wojskowy. Marny fejk Erdogana ( ͡° ͜ʖ ͡°)

zastanawialiśmy się jakie będą międzynarodowe konsekwencje.


@Iudex: ale jakie mają być międzynarodowe konsekwencje spowodowane problemami wewnętrznymi kraju? Oficjalnie to tam był nieudany pucz, po którym osądzono zdrajców ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Ogau Nie no, bo to od razu było wiadomo, pewnie.

A konsekwencje mogły być potencjalnie spore, łącznie z interwencją NATO.
  • Odpowiedz
Nie no, bo to od razu było wiadomo, pewnie


@Iudex: no jakoś po kilku godzinach już pierwsze informacje się pojawiały. Pucz, który skończył się szybciej, niż się zaczął. Kompletnie bez przygotowania, bez organizacji. Nic im się tam wtedy nie udało.

A konsekwencje mogły być potencjalnie spore, łącznie z interwencją NATO


@Iudex: ale jak NATO miało interweniować? Przecież NATO nawet by się dobrze nie zastanowiło co robić, a pucz już by
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Ogau Nie obudziłeś się jeszcze? Mówiłem właśnie, że oglądałem tych pierwszych kilka godzin, podczas których nie było wiadomo co tam się dzieje dokładnie.
  • Odpowiedz
Przecież NATO nawet by się dobrze nie zastanowiło co robić, a pucz już by był skończony.


@Iudex: Wprost przeciwnie. Wywiad NATO wiedział pewnie o wszystkim już od dawna i dlatego nic nie zrobił, może nawet pomógł Erdoganowi wyczyścić wywrotowców i zachować stabilność sojuszu.
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@Ogau Ja #!$%@?ę, to było 8 lat temu, myślisz ze pamiętam rozkład godzin? xD Do tego pomijasz przebieg i dostęp do informacji, który miał spore opóźnienie.
  • Odpowiedz
Od tego czasu tyle razy już przeżywałem "początek III Wojny Światowej", że wczoraj przed snem zobaczyłem newsa o dronach, przewrociłem się na drugi bok i zacząłem smacznie chrapać xD


@Iudex: ja jestem zdania że 3 wojna już trwa, bo jednak następują przetasowania na świecie z użyciem siły w bardziej strategicznych rejonach i nie wiadomo co jeszcze się szykuje, więc tak naprawdę początki wojny dopiero się określi po latach po wojnie. Tak
  • Odpowiedz