Wpis z mikrobloga

#iran #izrael #wojna

Zamiast się rozwijać, zwiększać swój komfort życia, kolonizować kosmos, to homo sapiens nadal morduje się nawzajem w imię urojonych, religijnych guseł i kresek na mapie. #!$%@? świat.
 • 70
 • Odpowiedz
Zamiast się rozwijać, zwiększać swój komfort życia, kolonizować kosmos, to homo sapiens nadal morduje się nawzajem w imię urojonych, religijnych guseł i kresek na mapie. #!$%@? świat.


@Scybulko: uuuu, brzmisz jakbyś popierał izrael i szkalował palestynę xD
 • Odpowiedz
@Scybulko: Człowiek musi mieć jakieś metafizyczne wytłumaczenie istnienia - poza jedzeniem, spaniem, ruchaniem - bazowy software każdego zwierzęcia w tym człowieka - tylko mając metafizyczną nakładkę można wynieść się na wyżyny swojego ludzkiego potencjału.

Bez tej metafizycznej nakładki nie będzie wyglądał poza jedzenie, spanie, ruchanie - a więc też nie będzie myślał o eksploracji kosmosu, bo nie ma takiej religii która by postulowała dogmat o "eksploracji kosmosu".

Poganie mieli wędrówkę dusz
 • Odpowiedz
@Scybulko: dokladnie. Ludzie jakies idiotyczne wojny prowadzą zamiast się zjednoczyć i rozwijać technologie, badać tajniki fizyki i eksplorować kosmos. Wnerwia mnie to niesamowicie. Te czasy powinnismy mieć już za sobą …
 • Odpowiedz
@niecodziennyszczon No właśnie, wciąż chodzi o kraje. Jeden kraj dąży do kolonizacji kosmosu - naturalne jest to, że kolejne też do tego dążą. Technologia jest rozwiajana i w końcu staje się efektywna - możliwy jest transport surowców na ziemie, zakładanie koloni w których te surowce są wydobywane, kolonii które w końcu rozwijają się do miast (tak jak miało to miejsce w przeszłości na "nowych lądach" na ziemi).
Zdobywanie nowych ziem napędza rozwój.
 • Odpowiedz
@Kaszlak: No, tylko, że op zadał pytanie pod tytułem: dlaczego wciąż się lejemy zamiast zjednoczyć siły do podboju kosmosu? Czyli ta rywalizacja miałby zostać zamieniona na wspólny podbój kosmosu, a nie że miałaby ona być motorem napędowym do tego działania.
 • Odpowiedz
@niecodziennyszczon to że Op napisał, to wiem, ale odnosiłem się do twojego pytania jaką przewagę ma dać ziemia w kosmosie.

Co do pytania OPa to lejemy się bo niestety taka jest natura ludzka i moim zdaniem ludzie jeszcze nie są wystarczająco rozwinięci żeby się zjednoczyć. Zwierzęta walczą o terytorium, przeżycie i czasem o dominację w stadzie. Ludzie (wciąż będąc zwierzętami, tylko nieco bardziej "rozumnymi") poza takimi sprawami zwierzęcymi walczą również o swoje
 • Odpowiedz
Większość rzeczy, które uznajemy za wielkie odkrycia zostały stworzone lub rozwijane przez wojsko. Od GPS, internetu, radio czy samoloty.


@asap_: no tak, w końcu Marconi albo bracia Wright to byli słynni wojskowi xD
 • Odpowiedz
@pogromca_kucy: To chyba US większość konfliktów teraz zaczyna? Przecież Stany się zawsze wszędzie wpychają ze swoją "demokracją", a chyba nie myślisz, że im naprawdę o demokrację chodzi? Destabilizacja regionów jest jak najbardziej w ich interesie. I sprzedają sprzęt jednym i drugim. W tych wojnach nigdy nie chodzi o ideały, ale to się dobrze sprzedaje PR-owo i jak widać ludzie w to wierzą.
 • Odpowiedz
Od GPS, internetu, radio czy samoloty.


@asap_: GPS działający poprawnie dzięki znajomości dylatacji czasu (teoria względności, Einstein). Radio powstające dzięki równaniom Maxwella, Hertzowi, który jako pierwszy przesłał i odebrał falę elektromagnetyczną, co później doprowadziło do rozwijania radia przez Marconiego. Samoloty nad którym tężnie pracowali bracia Wright. No to niezłe wojsko.
 • Odpowiedz