Wpis z mikrobloga

Gubię się w tych portach na dockerze. Jak mam pozajmowane porty i chce zainstalować jakiś adguard czy pi-hole to za cholere nie wiem jak pozmieniać te porty, kiedyś mi to wychodziło tylko miałem z 3-4 lata przerwy i jak zajęty port przez który ma iść ruch sieciowy albo coś to nie wiem jak to ustawić. Coś

ports:
- 53:53/tcp
- 53:53/udp
- 784:784/udp
- 853:853/tcp
- 3000:3000/tcp
- 80:80/tcp
- 433:443/tcp

Jak tu zmieniam porty po prawej to mi UI znika po konfiguracji adguarda przez IP, a niektóre porty mam pozajmowane. Niech ktoś miły wrzuci chociaż jakiś tutorial albo post gdzie to objaśniają

#komputery #docker #serwery
  • 2
  • Odpowiedz
@The_Rainman:
Zdaje się że to co pokazujesz to jest mapowanie portów hosta do portów kontenera

Porty po prawej to sa porty kontenera, po lewej porty jakie definiujesz przez które będziesz miał dostęp do portów i oprogramowania kontenera - uproszczenie, ale nie chce się wgłębiać w sieci dokerowe ich rodzaje itd.

Tak jak napisałem to tylko mapowanie, zmiana portów po prawej stronie nie zmienia portów na których robi nasłuch oprogramowanie w kontenerze
  • Odpowiedz
Pewnie musisz jeszcze porty w aplikacji zmienić, czasem tak bywa że apkach nie wpuści z innego portu
  • Odpowiedz