Wpis z mikrobloga

#programista15k
Ale się zesrał rynek, początek roku powinno być dużo ogłoszeń a jest gorzej niż pod koniec 2023. Pół roku temu gdzie praktycznie każda oferta miała opcję pracy zdalnej to teraz już tak połowa gdzieś. Do tego rekrutacje są rozciągane i bardzo czasochłonne.

Kończy się rynek pracownika a zaczyna pracodawcy.

Poza tym widać że my jesteśmy zachodnią kolonią co pisałem nieraz - u nich dobrze - u nas dobrze, u nich źle u nas gorzej. I elo.
  • 12
Zresztą dzieje się to co pisałem a ludzie na tagu cołpowali, że to nieprawda. Zdesperowani ludzie zjeżdżają i z wynagrodzenia i z pracy zdalnej.


@janciopan: haha smiesznie sie patrzy na te wpisy sprzed 2-3 lat gdy wszyscy pisali, ze praca zdalna to przyszlosc i zaden pracodawca nie osmieli sie nawet dawac ogloszen na prace z biura bo nikogo nie znajdzie
  • 0
lamusy nabrały leasing'ów czy kredytów i teraz znów stali się zwykłymi kundlami na rynku pracy


@proteina_sin_huevos: Ale wiesz na ich obronę jakbyś się mnie zapytał, że rynek it walnie dwa lata temu to bym cię też wyśmiał. To nasza zawodowa pycha bo defacto ostatnie 10 lat to było tylko to the moon ale nic nie trwa wiecznie. Oznaki, że dzieje się źle w branży było widać już przed covidem i tu