Wpis z mikrobloga

@wojtulas: Poniższy rysunek przedstawia krzywą możliwości produkcyjnych gospodarki X, w której wytwarzane są dobra A i B. Dopasuj przedstawione stwierdzenia (1-7) do punktów (I-VI) na wykresie.

zad.8

W gospodarce X jest pełne wykorzystanie posiadanych zasobów w procesie produkcji, które w całości przeznaczone są na wytwarzanie dobra B.

Przy posiadanym poziomie zasobów i stosowanej technologii taki poziom produkcji nie jest osiągalny w gospodarce X.

W gospodarce X jest pełne wykorzystanie posiadanych zasobów
@misiek12394: W gospodarce X jest pełne wykorzystanie posiadanych zasobów w procesie produkcji, które w całości przeznaczone są na wytwarzanie dobra B. (IV)

Przy posiadanym poziomie zasobów i stosowanej technologii taki poziom produkcji nie jest osiągalny w gospodarce X. (V)

W gospodarce X jest pełne wykorzystanie posiadanych zasobów w procesie produkcji, które w większej części są przeznaczone na wytwarzanie dobra A, a w mniejszej – dobra B. (VI)

W gospodarce X jest
@lucyferia: wiem wiem niestety nie miałem możliwości ostatnim czasy nad tym popracować a zaczynam przygodę z mikro od podstaw, w najbliższym czasie nadrobię zaległości jeśli mi się nic nie posypie i jeszcze raz wielki dzieki