Wpis z mikrobloga

Przez ten wasz dizajn cykam się tera kliknąć "odpowiedz w komentarzu", bo kojarzy mi się z "przekaż dalej" albo "udostępnij"
Czemu ze wszystkiego usuwa się teraz tekst? Po co? Nie lepiej przycisk z delikatnie zaznaczoną ramką? No i oczywiście UDOSTĘPNIJ zaraz obok innych przycisków. Przecież nikt normalny nie udostępnia wpisów jak leci. Weźcie to schowajcie
#wykop #webdesign #polskaszkoladizajnu
  • 4
  • Odpowiedz
  • 0
@Schizotypoidal ikonka udostępniania jeśli ma postać strzałki, to zawsze skierowana jest w prawą stronę, ponieważ czytamy od lewej do prawej, więc kierunek w prawo jest naturalnie do "podaj dalej" natomiast strzałka w lewo jest używana jako "Odpowiedz".

Tak samo jest np. na webowej wersji wykopu czy chociażby w Gmailu.
WykopX - @Schizotypoidal ikonka udostępniania jeśli ma postać strzałki, to zawsze ski...

źródło: temp_file932139773993787441

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@WykopX
A TY CO? ADWOKAT?
No ale widzisz przykłady.
1. Są napisy
2. W mailu udostępnianie jest bardziej złożone niż dwa przypadkowe kliknięcia, o które łatwo na telefonie. Ikona ta nie jest w pobliżu innej, częściej używanej ikony. (Ciekawe ile kliknięć jest w odpowiedź, a ile w udostępnij. Nie wiem, choć się domyślam)
  • Odpowiedz
  • 1
@Schizotypoidal ale niepotrzebnie się prujesz, bo ja osobiście uważam, że masz rację, ikonka udostępniania jest kompletnie niepotrzebna, bo z UX usuwa się z głównego widoku przyciski, których w 99,999% nikt nie używa.

Zdecydowanie którykolwiek z przycisków z menu kontekstowego "Cytuj", "Kopiuj treść", "Kopiuj adres wpisu" "Dodaj do ulubionych" jest częściej używany, więc dodanie pod wpisem ikonki "Udostępnij" jest idiotyczne.
  • Odpowiedz