Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z klimatyzacja w domu. Działała 3 lata, teraz po włączeniu otwiera klapkę, miga 12 razy czerwona / pomarańczowa (trudno określić) dioda i zamyka klapkę. Tak to wygląda: https://youtube.com/shorts/pRTScLFib-M?feature=shared

Klimatyzator Hitachi. Mój instalator nie wie co się mogło stać, gwarancja już minęła. Gdzieś znalazłem informację, że to może być problem z komunikacją jednostki wewnętrznej z zewnętrzną, sprawdziłem podłączenie kabli i wydaje się poprawne, ostatnio nic też nie wierciłem w ścianach na drodze instalacji.

Gdzie szukać pomocy (okolice Warszawy)?

#klimatyzacja #klima
  • 6
@k0ti:
odpalasz na chłodzeniu/ grzaniu?
Rozkręca się wentylator w jednostce wewnętrznej?
Pierwsze odpalenie w tym roku?
Zrzucałeś napięcie z bezpiecznika? Niech postoi urządzenie kilkanaście minut bez zasilania
Spytaj się instalatora jakie przyciski nacisnąć na pilocie żeby odczytać kod błędu urządzenia. Powinien mieć taką możliwość.
via Android
  • 0
@konski @Napleton
Na pilocie mam przycisk reset, ale nie pomaga. Podobnie jak odłączenie prądu na 2 godziny. Bez znaczenia na jakim trybie odpalam (chłodzenie, grzanie, auto, sama wentylacja). Wentylator wewnętrzny nie startuje. Jednostka wewnętrzna nie ma wyświetlacza- jedynie migająca dioda sygnalizuje problem. Problemy zaczęły się już w zeszłym sezonie, raz odpalała, a raz nie (objawy jak teraz), potem częściej nie odpalała niż odpalała (ale za którymś razem startowala), a teraz kaplica. Na
@k0ti: jeśli instalator olewa cię to proponowałbym kontakt z przedstawicielem marki na Polskę. Podejrzewam, że oni nakierują cię gdzie może tkwić problem lub ewentualnie zaproponują usługi, którejś z firm, która będzie w stanie zdiagnozować usterkę. Problem może być w kilku miejscach, więc pasuje żeby popatrzył na to ktoś kto zna się na klimatyzacji.

https://www.hitachiaircon.com/pl/kontakt#1

Teoretycznie hurtownie elektryczne Grodno posiadają urządzenia w swojej ofercie dla firm instalacyjnych, więc zawsze możesz próbować przez