Wpis z mikrobloga

Co mi przeszkadza w Jaśkowiaku?
Wszystko.
A więc: ideologiczne, lewicowe zacietrzewienie, likwidowanie dróg, parkingów, pasów i proponowanie przesiadki 900k aglomeracji na rowery, bzdurne remonty w centrum będące laniem betonu gdzie popadnie, dopuszczenie do literalnie rozwalenia Polanki i zrobienia tam getta i przyszłych slamsów w tych mikrokawalerkach na wynajem w sąsiedztwie gargantuicznej galerii, deklaracja wspierania finansowego operacji zmiany płci (zamiast otoczenia tych biednych ludzi opieką psychiatryczną), tramwaj na Ratajczaka (po co? Lepiej na przedmieścia, gdzie obecnie mieszkają ludzie), mieszanie się do polityki krajowej, zdradzanie żony (dla mnie się liczy też, jaki człowiek jest prywatnie), koneksje z Kulczykiem, ustawki medialne, remont łazienki za 100k+ tuż po objęciu władzy, negowanie i olewanie Powstania Wielkopolskiego, za to wspieranie Tygodnia Pychy i huczny udział w tych obchodach, wręcz zamykanie dla nich centrum co roku, tak samo jak zamykanie centrum dla biegaczy co chwilę, 7 zł/h parkowania i prawie 5 zł za przejazd tramwajem (w Warszawie jest nawet taniej), no po prostu wszystko i mógłbym wymieniać długo. Nawet osioł byłby lepszym prezydentem.

#poznan #wybory #polityka
  • 13
  • Odpowiedz
@Romska_Palo_Ul_Laputa: nie chce mi się komentować, ale trochę żyjesz w bańce informacyjnej.
Ostatnio usłyszałem, że "wartostrada jest bez sensu a po powodzi jest kompletnie zniszczona".
I czytając Twoje uwagi mam wrażenie, że masz problem z oceną rzeczywistości.


Edit: słyszałem nawet w aferze wywiad z "tęczakami", że mają ból dupy (hehe zabawna gra słów), że JJ nie paraduje z nimi i coraz trudniej od miasta coś "wyżebrać". Każdy widzi i słyszy, to
  • Odpowiedz
@krytyk__wartosciujacy: Grobelas a JJ to niebo a ziemia, miasto się jednak rozwijało, a teraz tkwi w stagnacji. No bo sorry, ale na obronę JJa jedyne co znalazłeś to ścieżka rowerowa nad rzeką. Wow, jedyny plus 9-letniej kadencji w półmilionowym mieście. Takim czymś to się może chwalić burmistrz jakiegoś Wąchocka, a nie prezydent 5. miasta w kraju. Spójrz chociażby, jak nam Wrocław odjechał.
EDIT: aha, Wartostrada miała być do Lubonia, ale jednak
  • Odpowiedz
teraz tkwi w stagnacji.

Sugeruję, że najwięcej do powiedzenia mają ci, którym się "wydaje".
Nie każ mi bronić JJa punkt po punkcie, ale sorry - z gówna bata nie ukręcisz. Jeśli uważasz, że Polanka została źle "zagospodarowana", to po prostu możesz tam nie mieszkać. Możesz również nie robić zakupów w Posnani itd. Ludzie chcą mieszkać w takim gównie i rolą miasta nie jest tupanie nóżką, że tak nie wolno. Przepisy budowlane to
  • Odpowiedz
@Romska_Palo_Ul_Laputa: wjazd do miasta prawem, nie towarem! Wyprowadziłeś się pod, to tam teraz siedź. Nie stać was, aby pociągnąć sobie linię tramwajową? Oh wait... A miasto za Grobelnego się rozwijało, bo punkt wyjściowy był trochę inny, ale trzeba mieć krótką pamięć, aby go przywoływać w takim kontekście. Oczywiście nie mówię, że jest spoko, ale no mogłeś się bardziej przyłożyć.
  • Odpowiedz
@Romska_Palo_Ul_Laputa: coś co dla Ciebie jest minusem, dla kogoś innego może być plusem. Pogódź się z tym, to będzie ci łatwiej w życiu.

Jako mieszkaniec Wildy (przy rynku wildeckim), obecnie nie korzystam w ogóle prawie z tramwaju udając się w okolice rynku / św. Marcina, bo szybciej dojdę z buta niż mam jechać na około przez AWF, także dla mnie tramwaj na Ratajczaka to zdecydowanie game changer, także Jaśkowiak jako jedyny
  • Odpowiedz
aha, Wartostrada miała być do Lubonia, ale jednak nie będzie, bo ptaszki i zwierzątka są dla JJa jednak większym priorytetem, więc zostaną chęchy, w które nawet wędkarze boją się zapuszczać


@Romska_Palo_Ul_Laputa: zgaduję, że JJ chętnie by to pociągnął, ale mamy w mieście bardzo głośnych krzykaczy spod znaku NIMBY i mają niestety bardzo duże osiągnięcia.
Póki co największy pomnik ich szkodniczej działalności będzie na 27 grudnia. Ale Wartostrada to w zasadzie podobny
  • Odpowiedz