Wpis z mikrobloga

@DrGreen_2

Przed wilko to pamietam jak woolworths padl i ludzie reagowali z emocjami bo wielu ludzi tam kupowalo, pamietam jak pc world zostal przejety przez currys, inne firmy ktore padly: comet, phones4U, toysRus, ksiegarnie borders, bhs, staples, maplin i amerykanska marka Best Buy ktora chciala sie wbic na rynek elektroniki ale przegrala z currys/pc_world.

Generalnie wiekszosc firm w koncu upadla bo przez lata kiedy mieli czas aby to zrobic, nie przystosowano sie
  • 1
@dreadingit: Waitrose wbrew pozorom całkiem dobrze sobie radzi, mają mniej sklepów ale strategicznie rozłożone w bogatszych dzielnicach.

A większość innych firm pada bo nie wytrzymuje konkurencji online. Taki wilko jak odwiedziłem kilka razy to wyglądał jak dyskont z lat 90tych, taki sklep ze wszytskim i niczym, niskiej jakości produkty, które taniej kupisz na Amazonie.

Czekam aż Currys zbankrutuje bo ich obsługa klienta, czy asortyment nie jest najlepszy. I z tego co
@DrGreen_2

jakdla mnie go_outdoors wypadnie z biznesu, tak jak maplin - za bardzo wysokie ceny, chyba ze kupujesz z ich karta klubowa. Takie ceny wystawiaja ze nikt kto kuouje tez online, nie kupi tam.

jesli chodzi o currys to tez dziwi mnie to ze firma jeszcze dziala i z tak dziwna polityka - to jest sklep na ulicy a nie online, wiec jak tam pojde cos kuoic to powinienem miec mozliwosc towar