Wpis z mikrobloga

Siemka!

Mirki pomóżcie, temat chłodzenie wodne.
Kupiłem zestaw AIO ENDORFY Navis F280 w czerwcu 2023. Bardzo długo było wszystko git, ale od jakichś 4-5 miesięcy zaczęło się robić to co na filmiku. Jeden wentylator się tłukł w momencie dużego obciążenia procesora - czyli przy dużych obrotach wentylatora. Musiałem to lekceważyć bo komputer musi pracować, nie mogę sobie pozwolić na przestój. Dziś postanowiłem wziąć od kolegi wentylator i go podmienić, tak też zrobiłem i była cisza... przez ku*wa 15 minut. Bo zaczął się tłuc ten drugi wentylator, co wcześniej był cicho. No i zgłupiałem. Zastanawiam się gdzie mogę napisać do Endorfy lub do Komputronika (stąd kupiłem), ale znalazłem tylko formularze gwarancyjne. Nie chcę od razu składać formularza bo może to tylko jakieś gówienko i podpowiedzieliby o co może chodzić. Tak samo i Was proszę o jakieś podpowiedzi.
StormPaiker - Siemka!

Mirki pomóżcie, temat chłodzenie wodne.
Kupiłem zestaw AIO END...
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@AbaKowner, @Norskee: ale tak to przyszło skręcone i do tego montaż do góry w tej pozycji jest niby uznawany za optymalny/dobry... Do tego mam 3 wentylatory wtłaczające na przodzie, jeden wyciągający z tyłu no i te dwa wyciągające do góry... Jak dam odwrotnie to będzie 5 do 1. W takim razie powinienem jakoś inaczej rozłożyć te elementy? Np zamienić wentylatory przednie na górę a chłodnicę dać w pionie na przód?
  • Odpowiedz
@StormPaiker: no bo się tak montuje często, ale to nie zmienia faktu, że łożyska w #!$%@?ę dostają w takiej pozycji

dlatego niektórzy montują na froncie

a prawda jest taka, ze wc to ciota i #!$%@? ciągle tylko problemy, a to buczy, a to pompa a to wentylatory, tylko powietrze ( ͡º ͜ʖ͡º)

ps. wtłaczających powinno być zawsze więcej niż #!$%@?ących, chcesz mieć nadciśnienie
  • Odpowiedz
  • 0
@AbaKowner: Bo w którymś momencie je odkręciłem i podłożyłem te gumowe podkładki co są dodawane do płyty głównej, uważając, że łopatki uderzają o chłodnicę, to wyciszyło go o może 20% ale ciągle się tłukł i tak zostawiłem. pod drugim były po prostu grubsze podkładki stąd nierówność wysokości, ale siedzą stabilnie nie uderzają o siebie. Do tego zdemontowany wentylator wydaje te dźwięki przy potelepaniu nim w rękach.
  • Odpowiedz
: Jeszcze dodam, że znalazłem sporo filmików z montażem (przykład https://youtu.be/nBDancJQZ9U?si=29shWpDp2uA1tw3T&t=35) gdzie właśnie jest tak jak ja mam. Kurde.


@StormPaiker: już ci wyżej pisałem

Tak ludzie montują, ale wentylatory nie lubią takiej pozycji, więc trzeba się liczyć z tym, że dostają w #!$%@?ę i po niezbyt długim czasie będą się nadawały do wymiany
Dlatego ludzie o ile mogą to montują chłodnicę w pionie na froncie jak nie chcą co rok wymieniać
  • Odpowiedz