Wpis z mikrobloga

#pytanie #uk #pracazagranico

Mirki wiem, ze czesc z Was mieszka w Anglii, wiec mam jedno pytanie. Dostalem dobra oferte pracy na wakacje i ciekaw jestem ile z tego uda mi sie odlozyc. Moglby ktos napisac ile kosztuja takie podstawowe produkty (chleb, wedlina, ryz, kurczak) oraz ile kosztuje wynajecie mieszkania w nieduzym miescie. Chodzi mi o ceny orientacyjne. Wiem, ze jest drozej niz w Polszy, ale w koncu zarabia sie w funtach.
  • 24
  • Odpowiedz
ile kosztuja takie podstawowe produkty (chleb, wedlina, ryz, kurczak)


@Parkero: chleb w polskim sklepie £1 - £1.20, wiecznie świeży angielski tostowy pewnie z £0.60 (nie wiem nie kupuję go). Wędliny za 100g £1 - £2,. Ryż jak w Polsce mniej więcej. Pierś z kurczaka jak dobrze poszukasz to nawet poniżej £5 kupisz ale w marketach od £6 w górę za kilogram zawsze.

oraz ile kosztuje wynajecie mieszkania w nieduzym miescie


@
  • Odpowiedz
@Parkero: jak będziesz kupował np. w tesco to ceny takie jak w osiedlowym spożywczaku

W Iceland super pizza pepperoni z jalapeno za półtora funciora
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Nekron: z tego co widziałem teraz juz nie tak chetnie zatrudniaja tam Polakow.

@Sergeant_Matt_Baker: czyli wyzywienie max 2 razy tyle co w Polsce, problem bedzie moze jedynie z wynajeciem konkretnego pokoju i na to bedzie szlo troche kasy.

@pozmu: faktycznie, w takich sieciowkach najlepiej zrobic zakupy na caly tydzien i miec z glowy ;)

A jakie ceny za atrakcje typu basen/kino/silownia?
  • Odpowiedz
@Parkero: Mniej więcej tak.

Basen nie wiem. kino u mnie £7 (niedziela-czwartek) £9 (piątek sobota), za 3D pewnie trochę więcej i nie wiem też czy to kino jest drogie czy tanie w porównaniu do innych. Za £20 możesz się zapisać na taką gdzie nie masz instruktorów i same maszyny, jakaś lepiej wyposażona, wolne ciężary (czasami też basen) £35 w górę. Ja płaciłem £52 ale to była chyba najdroższa w mieście.
  • Odpowiedz
@Parkero: Spoko jeśli chodzi o rzeczy z najniższej półki to chleb 1 funt, wędlina 70 p(w lidlu),ryż 1 kg kupisz za funta jak dobrze trafisz, 300 g piersi za 3 funty

Wynajęcie pokoju kosztuje od 75 funtów na tydzień do 110

Jedzenie jak sam sobie gotujesz to idzie wyżyć za 20f
  • Odpowiedz
Jedzenie jak sam sobie gotujesz to idzie wyżyć za 20f


@teemo: #suchoklates :D


@Parkero: Masz do wyboru wynająć pokój u jakiś polaków (którzy po prostu wynajmują ten dom i tam mieszkają) albo od jakiegoś ciapaka który ma X domów i wynajmuje w nich pokoje. Tak to wygląda w 90% przypadków. Agencje wynajmują całe domy, nie kojarzę by zajmowały się wynajmowaniem pojedynczych pokoi. Dwuosobowy zazwyczaj wychodzi 30-50% drożej niż jedynka więc
  • Odpowiedz
@Sergeant_Matt_Baker: Skąd wiesz ile jestem? xD Nie no już ponad pół roku.

Nie mówiłem że ja tyle wydaje po prostu jak przyjechałem to przez pierwsze pare tygodni musiałem oszczędzać i wydawałem tyle, a nawet nie byłem głodny.

@Parkero: Możesz poszukać jakiegoś polaka i wynająć dom, taniej wyjdzie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Sergeant_Matt_Baker: dzieki za solidne odpowiedzi :) na pewno uda mi sie odlozyc sporo hajsu, bo wcale nie jest drogo :) byc moze bede musial odpuscic sobie silownie na te dwa miechy, bo nie wiem czy bedzie gdzies tam blisko cos solidnego, ale to moze bieganie+kurczak spowoduja, ze bedzie bez spadkow :D
  • Odpowiedz
@Parkero: Nie wiem jak wygląda twoja dieta teraz, ja jak byłem na masie przez krótki czas to w Polsce bez suplementów jakieś 800zł na jedzenie poszło w miesiąc a w UK ~300 funtów, jadłem w sumie to samo więc wychodzi że faktycznie tak 2x drożej.
  • Odpowiedz
@pozmu: niecierpię tych pizz z icelanda, to chyba najgorsze pizze jakie jadłem już lepsze jakieś made in biedronka

zawsze wolałem pizze z morrisons gdzie wybierasz sobie dodatki a oni ci sami robią i dają taką gotową
  • Odpowiedz
@Sergeant_Matt_Baker: Nie wiem co musiałeś jeść żeby przeżreć 300 funtów na miesiąc

Przecież to musiałeś się albo stołować tylko na mieście(gdzie faktycznie jest drogo) lub wpieprzać jedynie jakieś łososie po 20 f za kilo xD
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Sergeant_Matt_Baker: do wakacji na redukcji, a w uk to utrzymanie masy zrobie. Bede robil co dwa dni 400g ryzu i 1kg kury, to obiady beda z glowy, a do tego tanio i solidnie :D dowiem sie niedlugo gdzie dokladnie ma byc moje przyszle miejsce pracy i w necie poszukam jakie sporty sa w poblizu.
  • Odpowiedz
@teemo: morrison to ja tak daleko zawsze mam, że bym nie dał rady donieść tej pizzy, to są nowe pizze robione we włoszech na cienkim cieście bez porównania w ogóle z innymi pizzami z icelandu, co prawda lepsze ciasto ma pizza z tesco (taka w samej folii) ale uwielbiam jalapeno więc wolę tą
  • Odpowiedz