Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci
Dlaczego mimo wycofania BK nadal jest tyle kredytów? Wszyscy, co uważali, że BK to bańka i czekali na jej zakończenie KAPITULUJĄ. Przerażeni wzrostami BK, nie chcą teraz przeżyć drugi raz tego w BK0% i wchodzą po kule, tak jak uczy ich tego społeczeństwo. Żyj tu i teraz, nie martw się i krzycz o dopłaty. Dobra robota rządzie.
  • 8
  • Odpowiedz
@armagedon444: Najgorzej mają teraz programiści i wszyscy inni zarabiający ponad limit 10k/msc (lub pary ponad 18k/msc), którzy jeszcze nie mają nieruchomosci. Nie dość, że ceny już są wywalone w kosmos po pompie po BK2, to nadal one rosną i zaraz trzeba będzie konkurować z ludźmi mieszczącymi się w kryterium.
  • Odpowiedz
@saviola7: https://www.prawo.pl/biznes/kredyt-nastart-w-2024-r-warunki,526135.html

Warunkiem uzyskania dopłat do rat ma być kryterium dochodowe oparte o próg podatkowy (120 tys. zł brutto). Kryterium to będzie modyfikowane wraz ze wzrostem liczby członków gospodarstwa domowego:

10 tys. zł brutto miesięcznie dla jednoosobowego gospodarstwa domowego,

18 tys. zł brutto miesięcznie dla  dwuosobowego gospodarstwa domowego,

23 tys. zł brutto miesięcznie dla trzyosobowego
  • Odpowiedz
@molski: dokładnie opisałeś moja sytuację. #!$%@? że przez drugi prog oddaje więcej hajsu do Państwa, ale program oczywiście mnie nie obejmie (może w bardzo okrojonej formie). Mocno mnie przygnębia ten fakt ostatnio.
  • Odpowiedz