Wpis z mikrobloga

  • 0
@darek-jg: planuję w tym roku ocieplić dach płaski u siebie i kminię nad metodą. Chcę dać brzegowo i wokoło kominów krawędziak, w środek styro na pianoklej, na to osb na pianoklej i przybita brzegowo do krawędziaków no i na to papa podkład plus nawierzchniowa. Co sądzisz? Oczywiście obróki blacharskie i rynny do tego nowe wiadomo
  • Odpowiedz
  • 0
@darek-jg: w sensie papę kleili na pianoklej? Też ciekawe. Myślałem na początku o samoprzylepnej, ale jakoś mnie dociśnięcie osbekiem bardziej przekonuje.
  • Odpowiedz
@Smarek37: zauwazyłem że w niektórych miejscach gdzie za długo grzali to wytopili styropian i powstały dołki gdzie woda stoi, jakby było osb to na pewno by do tego nie doszło no ale koszt dużo wiekszy a jeszcze jak robili to osb kosztowało tyle co złoto
  • Odpowiedz
planuję w tym roku ocieplić dach płaski u siebie i kminię nad metodą. Chcę dać brzegowo i wokoło kominów krawędziak, w środek styro na pianoklej, na to osb na pianoklej i przybita brzegowo do krawędziaków no i na to papa podkład plus nawierzchniowa. Co sądzisz? Oczywiście obróki blacharskie i rynny do tego nowe wiadomo


@Smarek37: a stare poszycie usuwasz?
  • Odpowiedz
  • 0
@ksiak: nie. Ogólnie poszycie jest w idealnym stanie. Całkiem niedawno robiłem ten dach i jakoś wtedy jeszcze nie pomyślałem, żeby ocieplić.
  • Odpowiedz
@Smarek37: to ja bym się zastanowił czy nie zapytać jakiegoś konstruktora o nośność bo jednak dołożysz trochę ciężaru na dach a z tego co napisałeś jest to dach płaski. Za jakiś czas możesz chcieć tam może panele dołożyć itp.
  • Odpowiedz
dom lata 60-70 zbudowany przez mojego ojca. Stary był taki, że zawsze przedobrzał, więc zero obaw z mojej strony.


@Smarek37: rozumiem, że projekt zrobił i wszystko policzył i przewidział, że ktoś za parę lat będzie tam wrzucać podwójne deskowanie, podwójną papę i panele?:) Ja bym policzył ale Twoja sprawa.
  • Odpowiedz
  • 0
@ksiak: ksiaku ty tak serio. Nie wiesz jak wtedy budowali? Projekt jest nic nie warty, bo kto się go wtedy trzymał. Co mi da, że jakiś architekt przeliczy mi nic nie warty papier.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Smarek37: Napisałeś, że budował Twój ojciec. Jak ojciec żyje to można te informacje od niego wyciągnąć i policzyć. Jak nie żyje to należy zrobić odkrywkę.
  • Odpowiedz
  • 0
@ksiak: nie żyje już prawie 30 lat. Tam jest lany strop na zbrojeniu i dodatkowo profile H. Na to położyłem kiedyś 2 warstwy termozgrzewki i tyle. Teraz pójdzie styropian, płyta ocb 12 i dwie warstwy pspy, więc nie jest to wielki ciężar, tym bardziej, że płyty będą kręcone do krawędziaków na brzegach i przy kominach, więc większość ciężaru pójdzie na ściany.
  • Odpowiedz