Wpis z mikrobloga

Jakie jest najtańsze (najstarsze) urządzenie Apple które będzie działać jako hub do homekita obsługując automatyzacje (przyjścia/wyjścia z domu, kamerę)?

Szukam czegoś najstarszego co obsłuży to najniższym kosztem bo nie potrzebuje Apple TV (ps5 ma wszystkie potrzebne aplikacje).

Sprawdzałem hompod mini ale też ma #!$%@? ceny bo w Polsce sprzedają ten głośniczek za 400zł i to używany, niewiele drożej jest AppleTV xD

#homekit #apple #smarthome #appletv
  • 8
Dopiero jak postawiłem home assistanta na starym typowym office-kompie to wiem co to stabilność i płynność.


@bylzielonyjestpomaranczowy: tylko home assistant nie wrzuci mi nagrań z kamery do iClouda i nie obsłuży automatyzacji które odpalają się gdy wychodzę do domu, czy mówię kłamstwa?
@Kupamilosci automatyzacje to właśnie powód zmiany - na HomeKit bez względu na czym stoi działa to tragicznie, na Home assistant działa to natychmiastowo.

Większość rzeczy mam w matter lub zigbee nic na wifi, około 180 urządzeń/entities

Co do nagran z kamery to chyba prawda, ja akurat mam aTV więc kamery poprostu do home kita dodane nie poprzez home assistanta
Sama integracja do HomeKit również działa dużo lepiej niż natywna.

Co do twojego